Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Skurcze górnej powieki oka po obwodowym porażeniu nerwu twarzowego

Skurcze górnej powieki oka po obwodowym porażeniu nerwu twarzowego

3 marca tego roku stwierdzono u mnie obwodowe porażenie nerwu twarzowego.Zastosowano kuracje sterydami i zastrzykami,uczęszczałam też na rehabilitację,któwa przyniosła szybki skutek i już w czerwcu prawie wszystko wróciło do normy.Tydzień tetu nagle zaczęły pojawiać się u mnie skurcze powieki najczęściej bywały popołudniami,pomyślałam,że to może efekt przemęczenia.Teraz jednak są już coraz częściej je mam i to utrzymuje sie nawet po kilkanaście minut.Podczas kontrolnej wizyty u okulisty na której byłam z synkiem chciałam podpytać ,co może być przyczyną jednak pni doktor powiedziała tylko że takie rzeczy się leczy.A ja nieukrywam że wizytę mam dopiero w lutym a niepokój narasta

Sylwia 2011-12-08, 15:30

Należy przede wszystkim uzupełnić elektrolity, poziom potasu, wapnia i magnezu. W następnej kolejności zgłosić się do neurologa, jeśli objawy nasilą się i pojawią nowe niepokojące dolegliwości- na izbę przyjęć szpitala gdzie znajduje się neurologia.

neuron 2011-12-10, 18:09