Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Silne napięcia mięśni oraz drętwienie rąk, nóg i szyi

Silne napięcia mięśni oraz drętwienie rąk, nóg i szyi

Witam od 3 miesięcy męczą mnie różne dziwne dolegliwości. zaczęło się od bólu z lewej strony pleców w okolicy łopatki ból był uporczywy i powodował wymioty. następnie coś z tego miejsca zaczęło się rozchodzić w z dłuż kręgosłupa ja na to mówię łaskotki były silne i rozchodziły się do rąk i nóg. byłam tak słaba, że nie mogłam przez 2 dni chodzić. niestety dołączyły do tego drętwienia prawej ręki i prawej nogi oraz okropny ścisk w klatce piersiowej i plecach. czułam jak by mi mięśnie nadmiernie się napinały, co powodowało trudności z oddychaniem. taki stan utrzymywał się ok 3 tygodni. zrobiłam różne możliwe badania MRI głowy i odcinka szyjnego wszystko ok! poziom przeciwciał przeciwjądrowych ok proteinogram ok, kinaza kreatynowa też ok ob crp wapń w normie. mięśnie na całym ciele okropnie mi drgają nie mam chwili spokoju fachowo to się nazywa fascykulacje które nie dają mi spokoju ale zrobiłam też EMG dwa razy w przeciągu 3 miesięcy i nic nie wykazało. leżałam dwa razy w szpitalu na oddziale neurologicznym gdzie przebadano mnie pod kątem SM, Miasteni, itd. wszystko ok! niestety ja się ok nie czuję rano od razu jak siadam zaczyna uciskać mnie za uszami i drętwieje mi tył głowy szyja kark aż do prawego ramienia i co gorsza gardło, albo krtań raz miałam wrażenie zmienionego przez to głosu. kiedy dopada mnie to napięcie czoło oraz broda i okolice uszu są zdrętwiałe nie mogę w ogóle pochylać głowy bo objawy się nasilają utrzymują się przez cały dzień, chyba że się położę to od razu to mija niestety jak wstaję zaczyna się od nowa. jestem już bardzo zmęczona nikt nie potrafi mnie zdiagnozować, jak jest bardzo źle biorę myolastan który mi pomaga na chwilkę chociaż! proszę o pomoc

kamila 2011-01-12, 17:26

Cześć, kamila mam podobnie powiedz czy cos Ci zdiagnozowali.? Mam dolegliwości napinania mieśni pleców karku twarzy osłabienie rąk i nóg masakra(((

martin 2012-07-02, 22:42

Tak to masakra, i jeszcze dochodzi to tego skurcz mięśnia brzucha, wysokie ciśnienia wahające się w granicach 150/110 - 180/110 )
I kto tutaj doradzi ? pomoże?

Mariusz 2012-10-04, 18:32

Kamilo, mam nadzieję, że u Ciebie zdiagnozowali to schorzenie i już wyzdrowiałaś :) daj znać co to za choroba, ponieważ mnie też spotkały opisane przez Ciebie dolegliwości, stwierdzono (po wizycie tylko u internisty . . . ), że to zespół Tietza (nie mylić z zespołem Tietzego to zupełnie co innego), ale nie do końca przekonana jestem do diagnozy, kuracja farmakologiczna nie jest zadowalająca . . . proszę zatem, odezwij się, będę wdzięczna, dziękuję, dużo zdrowia życzę Tobie jak i Mariuszowi o Martin*owi :)

Ania 2012-11-16, 22:32

Hey, ja ganze moglabym byc autorka Twojego posta, gdyz moje dolegliwosci zostsly wymienone przez Ciebie w 90%. Problemy zaczelam miec 3 lata temu, bedac w ciazy rozlozyla mnie na loparki dyskopatia, rok po porodzie wszstko wrocilo w miare do normy, ale w kwietniu dla odmia y zaczal szwankowac mi kregoslup szyjny. Coraz bardziej uchodzi ze Knie zyciowy optymizm, bylam juz u kilku lekarzy, als mam warazenie, ze traktowali mnie w większości dość poblazliwie i coraz bardziej zastanawiam sie nad tym czy sobie tego wszystkiego nie wmawiam, choc Logicznie rzecz biorąc raczej tak nie jest. Dlatego byłabym Ci Bardzo wdzieczna jesli napisalabys Co zdiagnozowano u Ciebie. Pozdrawiam Sylwia

Sylwia 2012-12-27, 01:01

Czy zdiagnozowano już ta chorobe u kogoś z was bo ja mam identyczne objawy i juz sobie z tym poradzic nie moge :(

Łukasz 2013-04-22, 18:11

Witam ja też mam od niedawna podobne objawy,ból wychodzi z okolicy łopatki i atakuje rękę,palce.Najgorsza jest noc,nie mogę spać,ile można jeść tabletek?Najlepsze jest to,że na badanie renozans rejsrowałam się w styczniu,a termin mam na koniec czerwca,żyć nie umierać.

małgorzata 2016-01-23, 23:31