Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Samodzielne zwiększanie dawki leków przy parestezji twarzy

Samodzielne zwiększanie dawki leków przy parestezji twarzy

Cierpie na stale utrzymujáce sié parestezje twarzy od dawna,jestem po badanaiu MRI,które tego nie wykazalo,neurolog zapisal mi lek AMIZEPIN 200MG(dawka 1/2RANO,1/2 obiad i 1 wieczorem) I HALIDOR 100MG.(dawka 1 rano i1 wieczorem),niestety ta dawka AMIZEPINU okazala sie za slaba,lekarz kazal zwiekszyc AMIZEPIN do dawki 1rano, 1 obiad i 1 wieczorem,poprawa byla duzo wiéksza ale jeszcze ciutek odczuwam dolegliwosci,czy mogé samowolnie zwiékszyc dawké AMIZEPINU np.o 50mg-100mg rano, poludnie i wieczorem,do dawki w ktorej odczuje calkowita poprawe?dodam iz biore AMIZEPIN OD 1,5 tygodnia I czujé ze bardzo mi pomaga na moje parestezje twarzy,nie odczuwam zadnych dolegliwosci przy braniu leku AMIZEPIN.proszé o poradé

MELI 2011-05-25, 17:31

Z doświadczenia wiem, że samodzielne zwiększanie leku nie jest dobrze oceniane przez lekarza, chyba że na wyraźne zalecenie. Najlepiej chociaż telefonicznie spróbować się skonsultować z lekarzem, lub złapać go w przychodni. Zwiększenie dawki leku jest oczywiście możliwe tak, aby dawka dzienna nie była większa niż 500-600mg, należy ją rozłożyć na 3 dawki.

neuron 2011-05-26, 18:41