Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ryzyko stwardnienia zanikowego bocznego przy kuleniu

Ryzyko stwardnienia zanikowego bocznego przy kuleniu

Od pewnego czasu mój tata ma problemy z nogami. 5 lat temu klęknął na jedno kolano, podczas wstawania poczuł ucisk, a później zdrętwienie. Z biegiem czasu zaczął coraz bardziej kuleć. Lekarze niczego nie zdiagnozowali. Zastanawiają się nad chorobą SLA, ale ponieważ dolegliwości mojego taty obejmują tylko kończyn dolne, mają wątpliwości. Co może być mojemu tacie? Co to jest SLA? Czy to coś poważnego? Jak się to leczy?














Magda26 2011-01-23, 12:33

SLA to stwardnienie zanikowe boczne, o nieznanej jak dotąd dokładnej przyczynie. Proces jest postępujący. Choroba powoduje osłabienie mięśni, kończyn dolnych, górnych, twarzy. W rezultacie dochodzi do zaburzeń oddchania, przyjmowania pokarmów. W zasadzie brak skutecznego leczenia choroby.

neuron 2011-01-24, 22:55

O ile to jest SLA... Proponuję zasięgnąć informacji od lekarzy, prowadzących Tatę. Jestem przekonany, że mogą o wiele więcej powiedzieć, ponieważ go badali. NIE WIDZĄC PACJENTA i mając te dane, które podałaś nie można powiedzieć NIC na temat przyczyny dolegliwości Taty.

nowak 2011-01-27, 13:26