Forum neurologiczne » Urazy » Ryzyko komplikacji po urazie głowy przy pozytywnym wyniku tomografii komputerowej

Ryzyko komplikacji po urazie głowy przy pozytywnym wyniku tomografii komputerowej

Witam!! W sobotę zostałem pobity, a dokładniej dostałem raz w czoło kijem bejsbolowym oraz winne części ciała m.in. plecy i nogi. Najbardziej martwię się o głowę. Mniej więcej odrazu po pobiciu zostałem przewieziony na pogotowie. Nie straciłem przytomności lecz tego do końca nie mogę zapewnić może na kilka sekund ale non stop wiedziałem co się ze mną dzieję. Po zaopatrzeniu na Sorze i zaszyciu rany na czole zostałem skierowany na oddział Chirurgiczny po urazowy. W niedzielę następnego dnia Została mi zrobiona tomografia komputerowa głowy, która nic nie wykazała. W poniedziałek zostałem wypisany do domu w stanie dobrym. TEraz odpoczywam. Mam pytanie, bo trochę czytam o tych urazach. Czy mogą teraz chodź badanie nic nie stwierdziło wystąpić jakieś komplikację, chodzi mi o krwiaki czy inne krwawienia śródczaszkowe. Martwię się o to , bo to już nie pierwszy mój uraz.. Dziękuję z góry za odpowiedź

Łukasz 2010-12-15, 11:45

Jeżeli badanie neurologiczne nie wykazało nieprawidłowości, a CT jest prawidłowe i to wykonane po kilku godzinach to żadnych komplikacji już nie powinno być. Nie było utraty przytomności. Proszę jak najwięcej wypoczywać, przez około tydzień prowadzić oszczędzający tryb życia, nie nadwyrężać wzroku (unikać telewizji) i dużo leżeć.

neuron 2010-12-15, 16:29

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ok odkładam laptopa i odpoczywam. Wiem, że trochę jestem przewrażliwiony ale badania neurologicznego nie pamiętam tzn. neurolog mnie nie badał , chyba , że lekarze jakoś , bo z tego co kiedyś pamiętam to kiedyś świecili mi światełkiem do oka , sprawdzali tiki itp.

Łukasz 2010-12-15, 17:46

A i jeszcze jedno czy to normalne, że odczuwam lekkie zawroty i przemęczenie jak wstanę jak leżę to nie, szyję mam też jakoś taką nie *swoją* jak by lekko bolała no i te miejsce na czole co mam ranę tak pulsuję trochę Pozdrawiam

Łukasz 2010-12-15, 17:49

Ból głowy, zawroty jak najbardziej mogą występować. Nic nie szkodzi, że nie badał Pana neurolog, badanie neurologiczne może wykonać również chirurg czy internista.

neuron 2010-12-16, 17:50

Naprawdę dziękuję za odpowiedź, a jeszcze jedno czy może też występować takie lekkie drętwienie u rąk i nóg. Pozdrawiam!!!

Łukasz 2010-12-17, 09:52

Witam co oznaczają poniższe wyniki badań.

prawej półkuli subtelnie podwyższona densyjność pogranicza czołowo-skroniowego na odcinku o wym. 47x21mm z redukcją przestrzeni płytowej szczeliny Sylwiusza- ognisko pourazowej nadzianki? zapalenie? poszerzone przestrzenie płynowe przy płatach czołowych?
pozostały mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych.
Niedrożny lewy kompleks ujściowo-przewodowy. Poza przyścienne zgrubienia w dnie lewej zatoki czołowej, sitowiu- przewlekłe zmiany zapalne?

monika 2010-12-17, 23:57

Proszę założyć swój temat ja ciągnę dalej swój. Naprawdę dziękuję za odpowiedź, a jeszcze jedno czy może też występować takie lekkie drętwienie u rąk i nóg. Pozdrawiam!!!

Łukasz 2010-12-18, 08:35

Proszę napisać czy drętwienie obejmuje jedną stronę ciała, czy występuje stale czy np. rano lub tylko wieczorem, ile trwa.

neuron 2010-12-19, 11:02

Zauważyłem takie lekkie drętwienie w palcach prawej ręki oraz jak śpię to częściej mi drętwieją obie ręce. A jeśli chodzi co do nóg to przez cały dzień jak wstaję w okolicach kolan czuję takie drętwienie - stóp nie.

Łukasz 2010-12-19, 12:45

Badanie TK głowy z 12.12.2010 r. - struktury mózgu i móżdżku nieprzemieszczone bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony bez zniekształceń. Zbiorniki podstawy i płynowe przestrzenie mózgowe w normie. Kości podstawy i pokrywy czaszki bez zmian ogniskowych i pourazowych. Nie uwidoczniono cech krwawienia wewnątrzczaszkowego. Krwiak podskórny w okolicy czołowo - nosowej po stronie prawej.
Zostałem wypisany w poniedziałek w stanie dobrym. Lekarz powiedział jakby działy się niepokojące obawy udać się szybko do lekarza. Ja czuję się ogólnie też dobrze - jestem taki trochę kołowaty ale mdłości raczej nie występują, bólu jako takiego fizycznego wogule, czasami tylko lekkie zawroty, trochę kark jakby taki inny. Mierzę sobie codziennie temperaturę to pod wieczór mam takie stany podgorączkowe waha się od 37 -37,5 stopnia później spada. Rana goi się dobrze. No i częściej jakby mi ręce drętwieją a co do nóg do jak wstaje do czuje takie lekkie drętwienie w okolicach kolan i jak by na łydki , stopy - nie. Pozdrawiam

Łukasz 2010-12-19, 13:05

Drętwienie w nocy może być związane z ułożeniem podczas snu. Drętwienia w okolicy kolan i rąk w ciągu dnia mogą oznaczać zaburzenia czucia związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgosłupa, zaburzeniem krążenia.

neuron 2010-12-20, 18:45

Pewnie to jest związane z kręgosłupem szyjnym , bo to on przy urazie też może zaszwańkować. Nawet odczuwam w szyi takie lekkie bóle i czasem ta szyja taka sztywna. A czy te zaburzenia przechodzą po jakimś czasie czy trzeba teraz stosować jakieś leki, rehabilitacje, pewnie napewno trzeba udać się teraz do neurologa na kontrole Pozdrawiam

Łukasz 2010-12-20, 20:40

Tak, na wizycie kontrolnej u neurologa dowie się Pan wszystkiego. Tymczasem żadnego leczenia nie zalecam, chyba, że przeciwbólowe.

neuron 2010-12-21, 19:00