Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Ryzyko guza mózgu przy braku odczuwania emocji

Ryzyko guza mózgu przy braku odczuwania emocji

Czy możliwe jest, by człowiek prawie w ogóle nie myślał, posługiwał się tylko intuicją? Mam takie wrażenie, jakbym poruszał się w życiu jak we mgle, jakbym nic nie rozumiał i nie myślał. Oprócz tego nie mam żadnych uczuć i nie odczuwam absolutnie żadnych emocji. Czy to możliwe, że mam jakiegoś guza mózgu? Powinienem zrobić jakieś badania?














Geralt 2011-01-12, 08:28

Mam takie same objawy jak ty, w skrócie chyba nie da się lepiej tego opisać jak ty to zrobiłeś. Męczy mnie to już jakiś czas i też zacząłem myśleć czy coś mi nie jest, badałem się w kierunku cukrzycy i nad/niedoczynności tarczycy (bo gdzieś do mnie doszło że to moze mieć związek), no ale wynik był ujemny. Także zacząłem myśleć czy to guz uciska mi jakiś części mózgu. Udałem się na tomografię, albo rezonans, nie pamiętam już, no ale na ile można im wierzyć, na tyle wyszło że u mnie wszystko gra i nie mam się czego bać.
Od jakiegoś czasu myślę, że to może być nerwica, ale nie mogę się zebrać żeby pójść do psychologa.

Vro 2011-01-15, 23:04

Odczuwam dokładnie to samo,najpierw myslalam o demencji ale w moim wieku (22lata) raczej jest to malo prawdopodobne.Musisz wybrac sie do neurologa i on skieruje na badania-zapewne tomografie i EEG ewentualnie MR.Ja tez sie wybieram do lekarza bo jestem tak otępiała ze nie potrafie juz normalnie funkcjonowac.

Nadia 2011-05-06, 02:11