Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Rwący ból i odrętwienie ręki oraz bóle kręgosłupa

Rwący ból i odrętwienie ręki oraz bóle kręgosłupa

Witam!
Mam 35 lat i mieszkam w Irlandii.
Ponad rok temu miałem drobny wypadek domowy, mianowicie podczas próby podniesienia szafy coś mi strzeliło w kręgosłupie, poczułem dosyć silny ból w dolnej części kręgosłupa, powyżej poziomu nerek. Po 15 minutach i 2 tabletkach przeciwbólowych ból minął. Następnego ranka poczułem mrowienie w 4 i 5 palcu które z upływem czasu przerodziło się w odrętwienie połowy dłoni. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym zostałem skierowany najpierw na rtg odcinka szyjnego a następnie do dyżurującego neurologa. Ze zdjęcia wynikało że niema pęknięć ani złamań i skierowano mnie na konsultację do innego lekarza neurologa, który po rutynowych badaniach i wysłuchaniu mojej historii zlecił badanie przewodności nerwów i MRI. Po pół roku wizyt i badań zapadła diagnoza - * pourazowy (tyle tylko że nie miałem żadnego urazu nadgarstka czy łokcia ) problem z nerwami w nadgarstku i w łokciu lewej ręki oraz w nadgarstku prawej (brak objawów). W rozmowie z lekarzem o dalsze leczenie i prognozy usłyszałem że:
1) O ile nadgarstki można operować to nie jest to konieczne ?!?
2) Operacja łokcia - Możliwa ale bardzo ryzykowna i bez gwarancji poprawy, wręcz z ryzykiem pogorszenia i TYLKO NA MOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ?!?
3) W razie poprawy lub pogorszenia mam się z nim skontaktować ?!?
Po powrocie do lekarza rodzinnego dowiedziałem się ze niema tutaj ośrodków rehabilitacyjnych i nikt tu nie jest w stanie mi pomóc.
Od kilku tygodni odczuwam stale rwący ból całej ręki i stały jakby piekący ból kręgosłupa miejscowy (w tym samym miejscu w którym mi coś strzeliło) oraz co rano wstaję z łóżka z permanentnie zdrętwiałą lewą ręką
Więc chciałbym wysłuchać zdania specjalisty i sugestii na temat dalszego postępowania oraz typu ewentualnej rehabilitacji. Pozdrawiam !

Jacek 2010-09-28, 21:26

Nie wiem jaki był wynik badania MRI odcinka szyjnego, ale rozumiem że bez zmian. Operacji odbarczenia nerwu na poziomie nadgarstka i stawu łokciowego są wykonywane, jednak za mało danych jest aby powiedzieć czy mają one sens.
Rehabilitację warto rozpocząć jak najszybciej, nie musi tona być bardzo specjalistyczna.

Tomoo 2010-11-02, 15:58

I co z tego że w Irlandii ! ????????????????????????

obserwator 2012-09-26, 12:42