Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Rozpoznanie histopatologiczne Engerix B

Rozpoznanie histopatologiczne Engerix B

Po 12 latach mam wznowe guza mózgu. Neurolog mi powiedział żebym zabrał komplet wyników i zgłosił się do neurologa. Powiedzial także abym wziął badanie histopatologiczne.
przeszukując wszystkie dokumenty natknałem się nie na *badanie* a *rozpoznanie histopatologiczne* o treści:

*Rozpozanie histopatologiczne nr 52516-DNT
Leczenie: operacyjne
06.06.2000-Karniotomia czołowo-ciemieniowa lewostronna, całkowite usunięcie guzka płacika przyśrodkowego oraz zakrętu poręczy.

Engerix B - 2x poza CZD *

czy o to chodzi? czy badanie a rozpoznanie histop. to jest to samo?

Krzysiek G. 2012-02-23, 20:38

To nie jest rozpoznanie, Engerix B to szczepionka przeciw WZW B. Rozumiem, że chodzi o to, że 2 razy szczepienie odbyło się poza Centrum Zdrowia Dziecka.

neuron 2012-02-24, 22:19

Z rozpoznania wynika że był to guz typu DNT.
W Bydgoszczy mi powiedziano, że mogą podjąć się operacji ale trochę się obawiam bo już raz przez to przechodziłem i znam konsekwencję. wiem że technologia się zmienia ale...
znalazłem w warszawie Gamma Knife, metoda usuwania nowotworów bez otwierania głowy za pomocą promieniowania.
Czy jest to pewna metoda?

Krzysiek G. 2012-05-18, 11:53

W zasadzie wiele osób normalnie funkcjonuje z rozpoznanym DNET. Duże znaczenie mają objawy kliniczne i wielkość zmiany. Najczęściej powoduje objawy pod postacią padaczki. W zasadzie warto skonsultować się z ośrodkiem, gdzie można zmianę leczyć, rozważyć wszelkie możliwości. Ostateczna decyzja należy do Pana.

neuron 2012-05-18, 20:07

Dziękuję za szybką odpowiedź
A czy są jakieś znane efekty uboczne po zabiegu Gamma Knife?
Czy po takim zabiegu jest szansa że nie będę potrzebować już żadnej ingerencji
Czy po zabiegu GK, jeżeli stwierdzą wznowę, jest możliwość wykonania operacji inwazyjnej czy może sąjakieś przeciwskazania?

Krzysiek G. 2012-05-20, 20:33