Forum neurologiczne » Urazy » Rozcięcie i opuchlizna na czole oraz bóle i ociężałośc głowy po wypadku

Rozcięcie i opuchlizna na czole oraz bóle i ociężałośc głowy po wypadku

4 dni temu miałam wypadek samochodowy nie wiem jak to sie stało, nie zauważyłam w pore samochodu, który zachamował poniewaz kierowca chciał skręcic w lewo. Ja w ostatniej chwili chciałam jeszcze jakoś zareagowac skreciłam kierownica lekko w prawo i niestety nie udało sie odbiłam sie jakos nieszczęśliwie od tego samochodu i wyrzuciło mnie na pobocze, które znajdowało się nieco niżej od samej drogi tak gdzieś na wysokość dorosłego meżczyzny. Szczęściem moim było że tam było świeżo zaorane pole i mój samochód trochę zaorał w te świeiżą glebę. Uraz jkiego doznałam to uderzenie głową chyba w kierownicę. Efektem czego jest rozciecie z lewej strony na czole i opuchlizna. W szpitalu zrobiono mi RTG głowy. Wyszło w porządku. Dzisiaj jednak w 4-tym dniu po wypadku czuje sie niezbyt dobrze. Boli mnie głowa. Zwłaszcza jak sie schylam. Mam uczucie (zwłaszcza wieczorem) jakbym miała ciężką głowę i takie lekkie rozpieranie czaszki i takie napieranie na nos (zatoki?). Mam też lekkie młdłosci (to wszystko czuje zwłaszcza wieczorem) Prosze o rade, odpowiedź. Czy to normalne? Bo sie bardzo martwię.

Elżbieta 2012-03-29, 20:03

Właściwie szkoda że nie wykonano CT głowy. Brak niepokojących objawów i to co Pani opisuje może wskazywać na wstrząśnienie mózgu, które leczy się apapem i odpoczynkiem w zaciszu domowym. Ponadto należy wykonać także rtg odcinka szyjnego kręgosłupa celem wykluczenia uszkodzenia na tym poziomie.

neuron 2012-04-03, 19:50