Forum neurologiczne » Urazy » Pykanie przy obracaniu głowy po plastyce czaszki

Pykanie przy obracaniu głowy po plastyce czaszki

Witam,
to znowu ja. Mam mały problem po operacji która miałem jakis tydzien temu przy obracaniu głowy w miejscu po drenie mam strup i gry przechylam głowę lub jak zmarszczam czoło czuję tak jakby słysze pykanie jakby kość ocierała o kość lub odgłos podobny do tego gdy sie rusza uszyma.
Trochę to dziwne jest wg mnie i mnie niepokoi. Czy to jest coś niebezpiecznego. Lekarz powiedział mi ze to mogą opony się dostosowywać do nowego kształtu czaszki czy jakoś tak. Dodatkowo gdy dotknę w okolicach tego miejsca delikatnie mnie boli.

Czasami jest tak ze to* pykanie* jest ciągłe ale nie ma wspólnego nic z tym co wczesniej opisałem jest rytmiczne i przypomina puls poniewaz miejsce to gdzi ejest mam odrętwiałe po zabiegu.

Kamil 2012-02-15, 20:14

Nie napisał Pan o jaką operację chodzi. Najlepiej w przypadku wątpliwości konsultować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym.

neuron 2012-02-16, 20:18

Chodzi o plastykę czaszki która ostatnio miałem przeprowadzaną.
konsultowałem to z lekarzem to powiedział mi to co napisałem wcześniej

Kamil 2012-02-16, 20:54

W takim razie wszystko jasne, skoro lekarz wyjaśnił Panu przyczynę niepokojących dolegliwości. Ból jest wynikiem operacji, także w miarę upływu czasu powinien ustępować.

neuron 2012-02-26, 08:38

Co do pykania to 7 marca mam konsultację.
A i odkryłem o co chodzi z tym całym pykaniem to wina ciśnienia krwi.
W okresie gdy nie miałem tego fragmentu czaszki spałem na lewej stronie często i jak rano wstawałem to miałem ją tak jakby opuchnięta do tego stopnia ze praktycznie była równi z czaszką co z późniejszą porą dnia się zmiieniało ze wracała do normalnego stanu itp. i to prawdopodobnie to jest przyczyną ponieważ czuję jak ta częśc pulsuje dosłownie i tak jak by uderza o wręcz kość - nie boli to ale jest przyczyną pykania.
Np jak ide wolno nic sie nie dzieje ale gdy przyspiesze kroku np i zacznę wykonywać nieci większy wysiłek pykanie sie pojawia.
Co do bólu głowy w okolicy po drenie to już ustąpił około tygodnia temu więc myślę ze w miare zrastania sie kości to tez ustąpi.

Kamil 2012-02-26, 10:30