Pulsacyjne skurcze wargi

Witam od wczoraj mam pulsacyjne skurcze na srodku argi taj jak robimy dziubek w rybke sa to krotkie skurcze wyglada to jak jest przy oku ,takie pulsacyjne ,ktos wie co to jest co moze byc?














Monika 2013-11-22, 21:47

Przy takich objawach najbardziej prawdopodobne jest osłabienie i niedobór magnezu. W pierwszej kolejności należy uzupełnić witaminy i minerały - kupić:
- największy dostępny bez recepty MAGNEZ;
- największą dawkę witaminy D3 (np. D-vitum - 2000 j.m.);
- największy ZESTAW witamin B-complex;
- olej z wiesiołka w kapsułkach (min. 500mg wiesiołka);
- Omega-3 (pow. 1000 EPA, DHA);
- Lecytyna sojowa (pow. 1000mg).
Przez ok. 2-5 dni zażywać 3-krotne dawki (tzn. dawka podana na ulotce x 3) w czasie posiłków lub zaraz po posiłku (żeby uniknąć nudności). Do tego pić olej lniany budwigowy wg zaleceń ulotki.
Po około 5 dniach kontynuować suplementację - dawki zgodnie z zaleceniami producenta. Objawy powinny zniknąć po około 5-10 dniach.
Jeżeli problem nie zniknie, drżenia warg mogą wskazywać na początek stresu lub lekkiego stanu depresyjnego (jeżeli ostatnio sytuacje życiowe mogły sprzyjać takim stanom).
W takim wypadku do suplementacji można dołożyć:
- herbatki ziołowe z dziurawca - 4-5 x dziennie;
- koenzym Q10;
- DHEA - 25 mg;
- do małej buteleczki ze sprayem wlać trochę wody utlenionej 3% z apteki, spryskiwać nogi, zaczynając od stóp do góry i wetrzeć; podobnie spryskać ręce od dłoni w górę i wetrzeć. Należy też płukać jamę ustną: do kubeczka 1 porcja wody utlenionej + 2 porcje wody mineralnej (1:2). Stosować 2-3 razy dziennie, by skutecznie dotlenić organizm i by skurcze nie przeniosły się na inne części ciała (nie przejmować się lekkim pieczeniem skóry - to po chwili minie - uwaga na ubrania w pobliżu, żeby się nie odbarwiały). Woda utleniona pomoże też usunąć z organizmu patogenne bakterie, które być może zadomowiły się w organizmie z powodu infekcji.
- spacery w porze słonecznej w ciągu dnia i więcej ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli objawy ustąpią, warto kontynuować suplementację przez min. 3 miesiące. Jest ona wskazana szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest mniej dni słonecznych lub w okresach zmęczenia czy osłabionej odporności. Jeżeli natomiast w ciągu 1-2 miesięcy problem nie zniknie, a mimo uzupełniania witamin będzie się nasilał i rozprzestrzeniał bezwzględnie należy skorzystać z porady internisty, który pomoże ustalić problem, zleci niezbędne badania laboratoryjne, ewentualnie skieruje do właściwego specjalisty.

HAS 2014-02-03, 05:03