Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Przykręgosłupowe zmiany ogniskowe o pośrednim sygnale nie ulegające wzmocnieniu

Przykręgosłupowe zmiany ogniskowe o pośrednim sygnale nie ulegające wzmocnieniu

Witam,

Jestem 33 letnim mężczyzną. Otrzymałem właśnie wyniki badań rezonansu magnetycznego jamy brzusznej, wykonanego w związku z bólem, który pojawił się u mnie 4 miesiące temu. Wcześniejsze badanie USG nic nie wykazało, natomiast opis wyników RM przedstawia się następująco:

Wątroba trzustka śledziona niepowiększone, bez uchwytnych zmian ogniskowych.
Ww.chłonne zaotrzewnowe niepowiększone. Drogi żółciowe nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy
cienkościenny, bez widocznych złogów.
Nerki bez cech zastoju i zmian ogniskowych w miąższu. Torbiel korowa NP śr. 4,3mm. Po podaniu śr.
kontrastowego nie uwidoczniono wzmocnień patologicznych.
Przykręgosłupowo po stronie prawej, w przestrzeniach m/żebrowych i podopłucnowo na poz. Th 7,8 i 9 widoczne trzy owalne zmiany ogniskowe o pośrednim sygnale i wielkości do 27x10 mm, nie ulegające wzmocnieniu.

Podaje jeszcze wyniki badań krwi, które wyszły powyżej normy:
Bilirubina całkowita 2,7 (norma 0,0-1,00)
Cholesterol 253 (norma 120-200)
Triglicerydy 162 (norma 40-150)

Chciałem podpytać jakie dalsze kroki powinienem podjąć. Czym mogą być te trzy zmiany ogniskowe o pośrednim sygnale nie ulegające wzmocnieniu? Czy powinienem wykonać jakieś dokładniejsze badania? Jeśli tak to jakie?
W chwili obecnej przebywam poza granicami kraju, nie mam możliwości więc udania się do lekarza a bardzo mnie ten wynik zaniepokoił.
Bardzo proszę o pomoc.

Andrzej 2013-04-18, 09:07