Przeczulica po udarze

Rok temu miałam udar mózgu, wszystko wróciło do normy, ale pojawiła się przeczulica lewej nogi. Lekarz powiedział, że taki stan pozostanie na zawsze i niczego nie można zmienić. Czy rzeczywiście przeczulica jest nieuleczalna?














Jare99 2011-02-28, 15:40

Tak, takie objawy mogą występować, szczególnie po udarze, urazie głowy. Nie ma na to lekarstwa, witamina B12 może nieco łagodzić dolegliwość.

neuron 2011-02-28, 18:29

5 lat temu tez mialam udar i przeczulica lewej strony jest nieprzyjemna pamiatka.Tez nie moglam uwierzyc pani neurolog ,ze nic nie pomaga.Na wlasna reke zaczelam przyjmowac witamine B i to mi troszke lagodzi objawy.

Malgorzata 2014-04-07, 20:35

Jestem pierwszy raz na forum. Jestem po dwóch udarach niedokrwiennych na przestrzeni 6 miesięcy . Po drugim została mi *pamiątka* przeczulicy po lewej stronie ciała, tam gdzie zaatakował udar. Lekarze na razie rozkładają ręce nie mogąc znaleźć przyczyny udaru . a w tym i przeczulicy. Ostatnio usłyszałem od neurochirurga ,że chyba konieczna będzie wizyta w Instytucie Chorób Rzadkich. Mrowienie , drętwienie kończyn i fale gorąca lewej strony ciała to norma w dzień i w nocy. Chętnie posłucham kogoś kto z powodzeniem przez coś podobnego przeszedł i podzieli się dobrą radą.

Henryk 2017-05-16, 15:11