Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Przeciwstronny niedowład przy krwiaku

Przeciwstronny niedowład przy krwiaku

Witam! Mam pytanie czy niedowłady przy krwiakach są stałe od momentu ich wystąpienia, czy są napadowe(tzn. chodzi mi że się pojawiają i znikają). Czy można w ogóle tak to rozpatrywać.














Mergo 2012-05-05, 19:08

Raczej jeśli już występują to trwale, chyba, że dojdzie do ewakuacji krwiaka. W Pani przypadku to może być np. TIA, tężyczka.

neuron 2012-05-07, 21:58

Dzięki za odpowiedź, okazało się że było to wynikiem obrzęku mózgu który powstał przy tych krwiakach, po leczeniu przeciw-obrzękowym napady ustąpiły i teraz rehabilitacja, mam pytanie jak długo się wchłaniają krwiaki i czy można bez obawy o stan zdrowia i życia z nimi normalnie żyć, jeżeli ewentualnie się nie wchłonie ... ?

Mergo 2012-05-07, 23:02

Wszystko zależy od dokładnej lokalizacji oraz czynników ryzyka. Krwiaki móżdżku wymagają szczególnego nadzoru i hospitalizacji. Zalecany jest oszczędny tryb życia, leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu. Proces wchłaniania jest różny, kilka miesięcy.

neuron 2012-05-08, 19:06

Dzięki za odpowiedź, jest to okolica czołowo-ciemieniowa, czy możesz rozwinąć *leczenie zapobiegające ponownemu krwawieniu* ?

Mergo 2012-05-08, 23:43

W takiej sytuacji może dochodzić właśnie do niedowładu przciwstronnego lub zaburzenia czucia. Wskazana jest kontrolna CT głowy za około miesiąc. Do tego czasu oszczędny tryb życia, unikania sytuacji urazowych, wysokiego ciśnienia tętniczego, leczenia doustnymi lekami p/krzepliwymi.

neuron 2012-05-20, 17:33