Forum neurologiczne » Urazy » Problemy z koncentracją i kojarzeniem, tiki oczu, szumy w uszach i mroczki przed oczami

Problemy z koncentracją i kojarzeniem, tiki oczu, szumy w uszach i mroczki przed oczami

Witajcie.
od dłuższego czasu obserwuję dość dziwne zmiany.
Pojawiły się (powiedzmy, że okres jaki kojarzę to ok 6 lat w tył) problemy z koncentracją i kojarzeniem (*wiem co chcę powiedzieć, ale zaraz sobie przypomnę jak to się mówi*, gubię daty, miejsca itd), dziwne *tiki* oczu (w ciągu chwili gałki oczne *latają* od lewej do prawej), często także zapominam o czym przed chwilą myślałem (przed chwilą wypadło mi z głowy co miałem napisać). Szum w uszach, problemy z koncentracją, często mroczki i zaburzenia ostrości wzroku - mimo, że co roku w badaniach 0/0,25d).

Odżywiam się raczej dobrze, jednak jestem osobą szczupłą i dynamiczną. W przeszłości w dzieciństwie miałem 4 urazy głowy (czołowy: uderzenie z impetem w kaloryfer, dwa *od góry*, i jeden w tył czaszki po upadku - zostały całkowicie zignorowane, zaszyte - PRL ...).
Nie nadużywam alkoholu, nie biorę narkotyków, a kawy piję mało.
Pomóżcie, bo mój lekarz kontaktowy albo mi nie ufa, albo nie chce mu się (problemy te zgłaszam od roku) - ciężko mi go przekonać na dokonanie szerszych badań. Jakoś chyba muszę go zachęcić.

Czy jest to choroba *mózgowa*, czy może inna ?

Kris 2011-07-14, 14:47

Ze względu na przebyte urazy objawy mogą być z nimi powiązane. Warto udać się do neurologa, lekarz POZ powinien wystawić skierowanie, jeśli nie radzi sobie z problemem. Ze względu na zaburzenia pamięci i koncentracji warto zrobić badanie obrazowe głowy.

neuron 2011-07-16, 12:07

Dodatkowo dodam, że w młodości przebyłem dość spore porażenie prądem (przed zabezpieczeniem - wysoki prąd, brak poparzeń - jedynie brak pamięci z tego okresu)

K 2011-07-16, 13:22