Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Problemy z drętwieniem głowy i rąk, mdłości, ból głowy

Problemy z drętwieniem głowy i rąk, mdłości, ból głowy

Bardzo proszę o poradę dotyczącą moich dolegliwości, ponieważ nie ustępują, a wręcz przeciwnie-nasilają się.
Dolegliwości zaczęły się nasilać w ostatnim tygodniu, jednak mam je od 2 m-cy. Przez ok. 2 dni odczuwam bardzo silny obustronny ból głowy, który nieco uspokaja się, ale zaczyna mi drętwieć i mrowić głowa, zwłaszcza twarz i język. Teraz mam również odczucie drętwienia i sztywności karku. Towarzyszy temu szybkie bicie serca, drętwienie i trzęsienie się rąk, czasem też drgawki i drętwienia w nogach. Odczuwam tez mdłości.
Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale od 3 lat leczę się na szum uszny, który poprzedzony był bardzo silną migreną (wcześniej nie miałam nigdy takich dolegliwości, mam teraz 33 lata), a pojawił około 2 tyg. później po silnym antybiotyku. Robiony wtedy rezonans nic nie wykazał. Dodam, że od tego czasu odczuwam zawsze w tym samym miejscu, w którym wystąpiła migrena (po lewej stronie nad lewym uchem) dolegliwości bólowe.
Bardzo proszę o poradę odnośnie moich dolegliwości, bo są dokuczliwe i dla mnie niepokojące. Z góry dziękuję:D

Ola 2012-04-07, 10:09

To mogą być objawy migreny, nie można jednak wykluczyć zaburzenia krążenia mózgowego. Warto skonsultować się z neurologiem osobiście, rozważyć stosowanie np. flunarizyny.

neuron 2012-04-08, 21:08