Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Problem z erekcją a mikrogruczolak

Problem z erekcją a mikrogruczolak

Witam, od dluższego czasu mam dosyć spory problem z erekcją. Zrobiłem rezonans głowy i taki dostałem wynik:

Na pograniczu czesci nerwowej i gruczolowej przysadki widoczna jest drobna zmiana ogniskowa o wysokim sygnale w czasie T-2 zaleznym. W czasie T1-zaleznym zmiana uwidocznila sie w sekwencjach po podaniu srodka kontrastowego jako ognisko hypointensywne w stosunku do pozostalego miąższu. Średnica tej zmiany wznosi ok 3mm- może to być drobna torbielka, mniej prawdopodobny mikrogruczołek.

Co to oznacza, i czy faktycznie może mieć wpływ na mój problem, którego nie moge rozwiązać od dłuższego czasu.

Mam 23 lata, jestem nerwowy.

Czekam na pomoc

Wiktor 2013-06-12, 23:39

Nie jestem lekarzem, ale cos z własnego doświadczenia: miałam makrogruczolaka przysadki mózgowej, jestem po operacji, no i właśnie.... zero ochoty na seks. To się z tym mocno wiąże.

sisi 2013-06-13, 17:06

Witaj, ale miałaś brak ochoty na seks przed operacją czy po również masz ten problem?

Wiktor 2013-06-13, 22:08

Nie jestem lekarzem, ale koniecznie wykonaj test na poziom prolaktyny we krwi. Jeśli będzie sporo ponad normę, to uprawdopodobni to hipotezę mikrogruczolaka. Nie ma się czym martwić, to się łatwo leczy (np. bromokryptyną). Bardzo szybko po rozpoczęciu leczenia rośnie popęd, nerwowość spada, a problemy z erekcją znikają.

Adam 2013-07-24, 15:28