Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Postępowanie przy zmianie nerwiakowłókniakowej u dziecka

Postępowanie przy zmianie nerwiakowłókniakowej u dziecka

Moja córka ma 10 lat miała robiobne badanie MRI, wynk ukazał się zmiany.


MRI mózgowia wykonano w tzrech płaszczyznacz prostopadłych uzyskując obrazy T1-zależne oraz PD i T2-zależne przed i po wzmocnieniu kontrastowym
W obrębie prawego konaru mózgu w gałce bladej stronie prawej z modelowaniem tylnej odnogi i kolana prawej torebki wewnętrznej również w jej cześci skierowanej w kierunku prawego pasma wzrokowego widoczne są izointesywne na obszarach PD i T2-zależne obszary. Najwieksza ze zmian w gałce bladej po prawej stronie wielkosci do 13 mm. Mózgowie bez innych zmin ogniskowich poza opisanymi, nieposzerzony układ komorowy ustawiony pośrodkowo.

Oto wynik co on oznacza dla mojej córki czy jest to niepokojący wynik co powinnam zrobic. Byłem z nim u pedriatry i usłuszałam coś takiego że opis badania wykazuje na zmianę pseudo-nowotworową i że jest to zmiana nerwiakowłókniakowa. Prosze o pomoc o tym myśłec. Czy jakieś dodatkowe badania powinneniem zrobic córce.

Tomasz 2011-06-09, 11:37

Szkoda, że nie opisała Pani dolegliwości. W zasadzie trudno coś powiedzieć na temat samego opisu wyniku. Nie jest on prawidłowy, ale czy związany z nerwiakowłókniakiem trudno ocenić. Należy skonsultować się z neurochirurgiem osobiście lub neurologiem dziecięcym. W zasadzie wykonano odpowiednie badanie z kontrastem. Badanie należy na pewno powtórzyć za 6-12 miesięcy.

neuron 2011-06-13, 19:54