Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Pogorszenie samopoczucia przy neurofibromatozie

Pogorszenie samopoczucia przy neurofibromatozie

Dzień Dobry Panie Doktorze Bardzo proszę pana o pomoc
Choruje na chorobę genetyczną Neurofibromatoze byłem u pana Doktora w prywatnym gabinecie w 2009 r zlecił pan nmr odcinka szyjnego kręgosłupa oraz mózgowia celem wykluczenia nerwiakowłókniakowatości wynik Rm rdzenia kręgowego-odcinek piersiowy oraz rm głowa-móz.pień badanie przeprowadzono bez kontrastu wynik wyszły w granicach normy Od tego czasu moje samopoczucie nie uległo polepszeniu a nawet się pogorszyło problemy z pamięcią,koncentracją,zawrotami głowy są na porządku dziennym do tego dochodzą bóle kręgosłupa w górnym odcinku jak i w odcinku szyjnym W obecnej chwili udało mi się wyprosić na kolejny rm głowy-mózg,Pień badanie przeprowadzono z kontrastem Jego wynik mnie bardzo zaniepokoił i zwracam się z wielką prośbą o pomoc W obecnym badaniu zauważono po lewej stronie,na pograniczu wzgórza i odnogi mózgu obecność ogniska zapalnego o średnicy 6mm hiperintensywnego w obraz t2-zależnychi flair i nieco hipoinntensywnego w obraz
ach t1
nie można wykluczyć ogniska naczyniopochodnego W tkankach miękkich głowy przyśrodkowo od lewego wyrostka sutkowatego,widoczne jest dobrze wzmacniające się ognisko o maksymalnym wymiarze 19 mm połączone poszerzoną żyłą śródkostną z zatoką esowatą po tej stronie obraz ten budzi podejrzenie wady wrodzonej w postaci sinus perricranii lub innej malformacji żylnej z połączeniem wewnątrz i zewnątrzczaszkowego układu żylnego Bardzo Będę wdzięczny panu za okazaną pomoc

Adam 2012-10-29, 15:20