Forum neurologiczne » Urazy » Podwyższone tętno i temperatura oraz spinanie mięśni przy obrzęku mózgu

Podwyższone tętno i temperatura oraz spinanie mięśni przy obrzęku mózgu

Witam
Tydzień temu mój chłopak uległ wypadkowi na motocyklu. Sytuacja wygląda tak, że ma obrzęk mózgu i krwiaka. Cały czas jest podtrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Lekarze mówią tylko, że stan jest bez zmian i że trzeba czekać. Leży na OIOMie Przy mojej ostatniej wizycie u niego jego ciśnienie tętno i temperatura były strasznie podwyższone. Cały czas spinał mięśnie ruszając rękoma nogami i głową. Wydawało się jakby się z jakiegoś powodu denerwował. Proszę mi napisać czym mogło być spowodowane jego zachowanie i jak długo można podtrzymywać osobę w takiej śpiączce oraz ile powinno trwać takie zmniejszenie obrzęku mózgu i czy to, że ten obrzęk się nie zmniejsza może doprowadzić do jakiś niebezpiecznych dla mózgu powikłań. Bardzo się o niego martwię i niepokoi mnie to, że cały czas jego stan jest bez zmian. Lekarze mówią, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i że musi mieć te parametry w normie żeby mogli go zacząć wybudzać bo inaczej może być to niebezpieczne dla niego. Dodam tylko, że ma 25 lat. Proszę mi napisać też czego mam się spodziewać bo naprawdę z dnia nadzień jestem coraz bardziej zrozpaczona.

Nena 2011-06-22, 19:30

Śpiączkę farmakologiczną utrzymuje się zwykle do 10-14 dni. Objawy, które Pani opisuje są wynikiem obecności obrzęku mózgu i krwiaka. Wymagają leczenia farmakologicznego. Brak wycofywania się obrzęku może skutkować trwałymi ubytkami neurologicznymi.

neuron 2011-06-23, 22:48

Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze napisać czy jest jakiś czas w jakim taki obrzęk mózgu powinien ustąpić?. Domyślam się, że to zależy od indywidualnej reakcji organizmu i być może od tego jak duży jest ten obrzęk, ale może jest jakiś szacowany i najbardziej korzystny czas takiego ustępowania. Czy to jest prawda, że im dużej utrzymuje się taki obrzęk tym większe będą ubytki neurologiczne? I jakich ubytków można się spodziewać?

Nena 2011-06-24, 01:31