Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Podejrzenie samoistnego cichego krwawienia do mikrogruczolaka przysadki

Podejrzenie samoistnego cichego krwawienia do mikrogruczolaka przysadki

Witam.Miałam robiony MR ze względu na podwyższoną prolaktynę wyjściową, ostatnia 104 ng/ml.Lekarze ginekolog i endokrynolog zalecił mi zrobienie RM.Czekam teraz na wizytę, ale zatsnawiam się do kogo mam iść : endokrynologa czy neurologa?Wiem że z opisu wyszło że mam mikrogruczolaka, ale martwię się opisem o krwawieniu.Czy to może być groźne dla mnie?Co może oznaczyć takie krwawienie?Co oznacza ten opis dla mnie:

w prawej czesci przedniego plata przynąadki stwierdza się hyperintensywna zmianę o wymiarach 7.5 mm na 6.8 mm graniczącą bezposrednio ze sciana zatoki jamistej.zmiana w obrazach T1-i T2 zaleznych jest hyperintensywna nieco jednorodna w obrazach T2-zaleznych z wyraznym hypointensywnym obrzeżem.
w oparciu o dane kliniczne budzi podejrzenie samoistnego cichego krwawienia do mikrogruczolaka przysadki.pozostała część przysadki mózgowej wzmacnia się względnie jednorodnie nie wykazuje ognisk patologicznych.skrzyżowanie wzrokowe i zbiornik nadsiodłowy nieuciśnięty.pozostałe struktury podwzgórza wykazują prawidłowy obraz.
dziękuję bardzo za jakąkolwiek odpowiedż.

Lilianna 2011-11-01, 22:21

Najlepiej udać się do endokrynologa. Zmiana jest niewielka, a krwawienie może występować. Warto jednak, aby ocenił wynik jeszcze specjalista.

neuron 2011-11-02, 21:32