Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Patologiczna masa położona na przednio-lewobocznej powierzchni rdzenia przedłużonego

Patologiczna masa położona na przednio-lewobocznej powierzchni rdzenia przedłużonego

Witam!
Jestem po operacji usunięcia guza mózgu już ponad 1.5 roku i ostatni rezonans mnie niepokoi:

Opisywana w poprzednim badaniu MR patologiczna masa położona na przednio-lewobocznej powierzchni rdzenia przedłożonego nie zmieniła się.Pojawiła się natomiast większa masa położona na tylnej powierzchni pnia lewej tętnicy szyjnej wewnętrznej-tuz poniżej podstawy czaszki i osiągająca wymiary 10x12x19mm.obraz wydaje się odpowiadać masie odrostowej guza.Nie można określić w pełni charakteru masy widocznej w zakresie podstawy piramidy kości skroniowej lewej a położonej po niżej kanału słuchowego wewnętrznego lewego oraz ku tyłowi i poniżej ślimaka.Zmiana ma ok 14x8x9mm i nieco odmienny sygnał od wcześniej opisanych obszarów-zmiany bliznowate?-kontynuacja nacieku wzdłuż ICA?opisana zmiana wyraźniej rożni się sygnałem od otoczenia w porównaniu do poprzedniego badania-raczej nie zmienił wymiarów.

Gosia 2012-02-03, 18:23

Warto aby wypowiedział się jeszcze w tej materii onkolog i radiolog. Trudno na podstawie opisu stwierdzić czy to ta sama zmiana.

neuron 2012-02-09, 19:21