Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Parestezje ręki, problemy z przełykaniem i pieczenie w potylicy

Parestezje ręki, problemy z przełykaniem i pieczenie w potylicy

Witam.
Mój problem jest nieco złożony. Od dość długiego okresu mam parestezje lewej ręki tzn.ciągle mam bóle dłoni oraz palców IV i V. Ból ciągnie się aż do łokcia. Ponieważ bóle mam od kilku miesięcy obecnie to się nasila i niekiedy obejmuje większą część ręki. Bóle nasilają się bardziej w nocy. Drugi mój problem to problemy z przełykaniem. Badania endoskopowe jak i laryngologiczne nie wykazały patologii. W czasie połykania dodatkowo często piecze mnie po lewej stronie głowy od strony potylicy. Ponieważ jestem po incydentach TIA miałam robione badanie głowy TK i MRI które wykazały tylko poszerzenie obustronne przestrzeni podpajęczynówkowych oraz torbiel szyszynki 6mm. W głowie ciągle słyszę wysokie tony które modulują w rytm pracy serca. Martwią mnie dolegliwości powyżej opisane i co powinnam zrobić?

Julia 2011-06-14, 21:11

Przede wszystkim należy kontrolować ciśnienie tętnicze i leczyć nieprawidłowe wartości. Co do bólu i parestezji przyczyną może być ucisk na nerw łokciowy lub korzenie nerwowe splotu barkowego. Warto zatem wykonać rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Trudno ustalić przyczynę zaburzeń przełykania. Wymagana jest dalsza diagnostyka. Warto skonsultować się z neurologiem osobiście.

neuron 2011-06-16, 00:14