Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Paraliż lewostronny po operacji guza mózgu

Paraliż lewostronny po operacji guza mózgu

Witam prosze o interpretacje wyniku badania tomograficznego,ponieważ termin do neurologa mam dopiero w styczniu 2012.Wbadaniu tk uwidoczniono w prawym płacie skroniowym rozległe owalne ,ograniczone ognisko płynowe o wym 50x46x40 mm połączone z poszerzonym trójkatem pobocznym prawej komory bocznej mogące odpowiadac znacznie torbielowato poszerzonemu w lozy pooperacyjnej rogowi skroniowemu komory bocznej.Cech patologicznego wzmocnienia tkanek w okolicy lozy pooperacyjnej po dożylnym podaniu środka cieniującego nie uwidoczniono.Pasmowate ogniska porencefalii niedokrwiennejw strukturach głębokich prawej półkuli mózgu w torebce zewnętrznej,skorupie,przedniej odnodze torebki wewnętrznej
wieńcu promienistym i środku półowalnym.Poza tym korowe,nieregularnehypodensyjne ogniska niedokrwienne w pozostałej częsci płata skroniowego,płacie ciemieniowym i drobne w płacie czołowymprawej półkuli mózgu.Układ komorowy asymetryczny,poszerzony w zakresie prawej komory bocznej,dyskretnie przemieszczony na stronę prawą na ok.2mm.Przestrzenie przymózgowe nieposzerzone. Nadmienie jeszcze iż w marcu tego roku miałem usuwany guz mózgu (torbiel skórzasta) i mam paraliż lewostronny,czy jest szansa że bede chodził ,mam 28 lat

Paweł 2011-11-23, 08:32

Odpowiedz, w wątku z dnia poprzedniego.

neuron 2011-11-26, 10:07