Pachygyria a autyzm dziecięcy

Proszę o opis rodziców dzieci które mają około 5 lat jak się rozwijają z tą chorobą.














Jola 2015-12-30, 20:02

Witam. Mojej siostry córka otrzymała kilka dni temu diagnozę pachygyrii. Dziecko ma 11 miesięcy. Jest dość silna dziewczynką. Powoli gaworzy, delikatnie przewraca się z brzuszka na boczek. Czy przy tym schorzenia zawsze występuje porażenie mózgowe? Jakimi metodami rehabilitowac dziecko? Co ze szczepieniami? Czy to pprawda, że jak nie wystąpi padaczka do drugiego roku to już jej nie będzie? Gdzie w Polsce jest najlepszy neurolog. Proszę o pomoc Jeremy w rozterce. Nie wiemy co robić, aby pomóc Naszemu szczęściu. Błagam o każdą radę i proszę o informacje, jak Wasze dzieci czy widzicie postępy?

Alicja 2016-01-25, 22:14

Mój synek ma sześć lat. W wieku 16 miesięcy zdiagnozowano u niego pachygyrię. Od tego czasu jest rehabilitowany. na dzień dzisiejszy największy problem sprawia mu mowa gdyż jest w stanie powiedzieć mama,tata, baba i kilka pojedynczych sylab. komunikuje się gestami makatona. jeśli chodzi o rozwój intelektualny to napewno nie jest na równi z rówieśnikami ale naprawde wiele wie i umie. cały czas robi postępy...takie małe kroczki do przodu bardzo nas cieszą. poza tym synek jest bardzo pogodnym dzieckiem, biega, skacze, choć brakuje mu jeszcze pełnej koordynacji ruchów. mój kontakt dla chętnych awojtanowska@interia.pl

Aga 2016-04-09, 18:53

Strona: 1 | 2