Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Papierosy a ciśnienie śródczaszkowe Dandy Walker

Papierosy a ciśnienie śródczaszkowe Dandy Walker

Witam,mam 21 lat w pierwszym roku życia została założona mi zastawka otrzewnowo-komorowa.Funkcjonowała do 17stego roku życia bez najmniejszego problemu.Została włożona nowa,ze względu,że tamta przestała działać.W wieku 19 lat został dren przełożony do przed sionka serca ze względu na zakażenie w jamie brzusznej.I mam takie pytanie,lekarz prowadzący powiedział mi,że zastawka powinna lepiej nawet pracować z drenem w przedsionku,co do alkoholu powiedziano mi,że bym nie przesadzał ale jak jestem na zabawie to mogę wypić.Ale nie wiem jak z papierosami bo od roku palę i nie widziałem się z lekarzem prowadzącym.Ogólnie przed pierwszą wymianą zastawki długi czas chodziłem z podwyższonym ciśnieniem gdyż lekarz z mojego miasta nie mógł zdiagnozować problemu,i teraz mam przez to zeza w lewym oku.
Moje pytanie czy papierosy mają jakiś wpływ na zastawkę i jej funkcjonowanie,czy podnoszą ciśnienie śród czaszkowe. 3 miesiące temu miałem robione badania kontrolne(już paliłem w tym czasie spory okres),Tomografia wyszła ok,badanie dna oka też ale chcę mieć pewność ,że jak by coś się zepsuło nie daj bóg to przez papierosy.Ogólnie czuję się świetnie,mam dobrą kondycję fizyczną i psychiczną głowa nie jest duża.

Damian 2016-10-13, 19:48