Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Usg przezciemiaczkowe interpretacja

Usg przezciemiaczkowe interpretacja

Witam urodziłam synka przez cc w 35 tc z powodu nadciśnienia i mega opuchlizny, waga urodzeniowa 2860g 50cm 9 pkt(kolor skóry). Dwie godziny po porodzie trafił on na patologie noworodka z powodu odmy płuc. Po 10 dniach wyszliśmy do domu i wszystko było super do dnia kontroli gdy kazano rutynowo z powodu wczesniactwa nam zrobić usg główki. Pierwsze usg zrobione na oddziale wyszło ok. Wynik kontrolnego mnie zaniepokoił: Za wzgórzami widoczny zbiornik wodny 11mm na 5mm. Układ komorowy nieposzerzony nieprzemieszczony. Przestrzeń podoponowa prawidłowej szerokości.struktura mózgowia o typowej echogenicznosci. Nadmienie że chłopiec rozwija się bez zarzutu obecnie ma trzy miesiące Jest wesoły gaworzy śmieje się zaczyna obracać, normalne dziecko nie zauważyłam nic niepokojącego w jego zachowaniu. Oczka też ok. Obecnie waży 6170g mierzy 60cm obwód gł 41cm klatki 41cm jest karmione piersią. Co może oznaczac ten zbiornik z płynem?. Czy mam się martwić i biec do neurochirurga prywatnie bo na nfz najbliższa wizyta za miesiąc może ktoś miał podobny przypadek. Proszę o pomoc.

Asia2002 2016-06-07, 21:58