Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ostry, rozpierający ból w nodze i w pachwinie

Ostry, rozpierający ból w nodze i w pachwinie

Witam.
Mam 56 lat. Bardzo często boli mnie łydka lewej nogi jak również miejscowo okolica kolana po stronie zewnętrznej . Następnie w tym samym czasie odczuwam dość silny ból w pośladku . Dodatkowo bardzo często odczuwam silny ból ostry i rozpierający w pachwinie . Miejsce w tym miejscu szczególnie w czasie ostrego bólu jest bardzo tkliwe i bolesne na dotyk. Wszystkie te dolegliwości dotyczą lewej strony czyli nogi i pachwiny. Często tak się dzieje, że szczególnie w nocy nie mogę spać na tym boku. Bóle te również są dotkliwe w czasie chodzenia szczególnie po schodach. Zaznaczam, że oprócz bólu w pachwinie nie ma zgrubienia co wskazywałoby na przepuklinę. Nie wiem jakie badania powinnam zrobić i do jakiego specjalisty się udać. Zaznaczam, że z powodów kardiologicznych jestem cały czas na Warfinie. Jednak rozpierający ból w pchwinie często nasuwa mi myśli o zakrzepie tym bardziej że niedawno doznałam zakrzepu w ręce.

Joanna 2010-04-14, 10:57

Jeśli podejrzewa Pani zakrzep to najlepiej wykonać badania kontrolne krwi tj. morfologię krwi, INR. Inną możlwością mogą być problemy z kręgosłupem związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w jego obrębie. Dochodzić wówczas może do ucisku korzeni nerwowych i objawów w postaci drętwienia i bólu. W celu wykluczenia tego podejrzenia najlepiej skonsultować się z neurologiem.

neuron 2010-04-15, 17:22