Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drêtwienia, dr¿enia, tiki » Os³abienie si³y w rêce i nodze, odrêtwienie d³oni i zmiana czucia w kciuku

Os³abienie si³y w rêce i nodze, odrêtwienie d³oni i zmiana czucia w kciuku

Moje objawy to : os³abienie si³y w prawej rêce i nodze, które po 5 dniach ust±pi³y, nastêpnie pojawi³o siê odrêtwienie prawej d³oni, zmiana czucia w lewym kciuku. Czy to da ja¶niejszy obraz? Czy mam dzia³aæ natychmiast? Jak postêpowaæ?
Oto opis mojego badania:
w istocie bia³ej p³atów czo³owych obu pó³kul oraz w p³acie ciemieniowym prawym i oko³okomorowo w obu pó³kulach widoczne s± ogniska hyperintensywne w obrazach FLAIR oraz T2 i PD zale¿nych (siedem), ¶rednicy od 5 mm do 14 mm. Zmiana w p³acie potylicznym pó³kuli prawej ¶r. 14 mm ulega niewielkiemu wzmocnieniu kontrastowemu, pozosta³e zmiany nie wykazuj± wzmocnienia po podaniu ¶rodka kontrastowego. Cia³o modzelowate prawid³owej szeroko¶ci z obecno¶ci± dwu zmian hyperintensywnych w obrazach T2 i PD zale¿nych, ¶rednicy ok. 5 mm. Obraz zmian najpewniej demielinizacyjnych; w korelacji z danymi klinicznymi do ró¿nicowania ze zmianami naczyniopochodnymi . Uk³ad komorowy symetryczny, nieposzerzony bez przemieszczeñ w linii ¶rodkowej, niewielka strefa gliozy w otoczeniu komór bocznych . Widoczny odcinek rdzenia krêgowego bez zmian ogniskowych.
PROSZÊ O WYRA¯ENIE ZDANIA I PORADÊ, co mi jest i co dalej robiæ?
Wykona³am badanie na boreliozê i badanie dna oka - oba wyniki s± czyste. Boreliozy nie mam i w oku nie ma nic co wskazywa³oby na SM.
Co dalej robiæ? Co to mo¿e byæ?

Beti 2011-07-06, 23:06

Mam to samo od 10 lat juz chodze o kulach napiszcie co to moze byc plis

maria 2011-07-08, 16:30

U mnie jest podejrzenie SM, choæ za wszelk± cenê staram siê to wyprzeæ z umys³u. Pozdrawiam

Beti 2011-07-11, 22:06

Wyprzej na sile nie uwierz w diagnoze mam to samo od 10 lat i chyba mam racje lekarze roznie sie wypowiadaja choc nie dali n badanie potwierdzajace a ja wiem ze to od dyskopati inidotlenienia mozgu od fajek

Poczytaj jeszcze o TIA mozgu

maria 2011-07-12, 11:33

Wszystko by³oby fajnie, ale przy TIA objawy ustêpuj± do 24 godzin a ja odrêtwienie rêki mam ju¿ ponad tydzieñ. Dziêki za s³owa otuchy. Ca³y czas mam nadziejê, ¿e to ust±pi a podejrzenia siê nie potwierdz±.

Beti 2011-07-14, 22:33

A mia³y¶cie robione badanie EMG?

Ania 2011-08-04, 21:48