Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Osłabienie mięśni rąk, dłoni i twarzy

Osłabienie mięśni rąk, dłoni i twarzy

Witam! Proszę o pomoc. Od kilku miesięcy czuję osłabienie siły mięśni rąk, dłoni, towarzyszy temu stałe uczucie zmęczenia mięśni pomimo braku realnego wysiłku. Nie jestem w stanie obrać więcej niż 4 ziemniaki, bo dłonie już mi mdleją z wysiłku, telefonu w ręce nie utrzymam dłużej niż 4-5 minut. Do tego dochodzi ból, kłucie w okolicach stawów łokciowego, nadgarstka, w palcach, trwa to kilka sekund do kilku minut, mija a zakiś czas pojawia się w innym miejscu. Czasami też to uczucie zmęczenia występuje w nogach. Byłam z tym problemem u 2 neurologów. Pierwszy, jak usłyszał, że występuje SM w rodzinie to wysłał mnie od razu do szpitala na diagnozę i leczenie SM. Konsultowałam się potem ze specjalistą od SM z Instytutu Neurologii, ale on nie widział u mnie żadnych objawów SM. U ortopedy też byłam, na rehabilitacji i nic, żadnej poprawy. Wyniki podstawowych badań są OK, z wyjątkiem kinazy kreatyniny - 156. Mam 41 lat. Czy możecie mi podać jakiegoś neurologa, adres poradni w Warszawie, gdzie mogę się udać z tym problemem. Będę wdzięczna za pomoc. Dziękuję.

Agnieszka 2012-01-25, 14:51

ZNZOZ KOLMED ul. Bursztynowa 2, LX Warszawa ul. Szernera 3 lub Instytut Psychiatrii i Neurologii - poradnia, Szpital Banacha.

neuron 2012-01-25, 19:17

Nie można wykluczyć choroby mięśni tj. miastenia czy miotonia.

neuron 2012-01-25, 19:18