Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Opóźnienie psychoruchowe w niemowlęcia

Opóźnienie psychoruchowe w niemowlęcia

Witam! Mam 7,5 - miesięcznego syna Szymona. Bez problemu pełza, turla się, wykonuje ruchy okrężne, przyjmuje pozycję do raczkowania i kołysze się w niej do tyłu i do przodu co podobno wzmacnia mięśnie. Jednak nie siedzi sam i tym bardziej nie probuje siadac. Poza tym czasami krzyżuje nóżki. Uwielbia zabawę w *akuku*, reaguje uśmiechem na uśmiech ale nie wyciąga rączek, nie robi *pa,pa*, *cześć*. Neurolog stwierdzila u niego opozniony rozwoj psychoruchowy - wiotkosc, a ponieważ usg przezciemiączkowe nie wykazało żadnych nieprawidłowości skierowała nas na badania w kierunku zaburzeń metabolicznych. Chodzimy z synem na rehabilitacje. Rehabilitantki twierdza, ze ma wedrujace napiecie w nozkach a obnizone w osi. Czy rzeczywiscie opisane przeze mnie objawy moga wskazywac na zaburzenia metaboliczne? Jak dokladne jest badanie usg? Czy lepiej byloby wykonac rezonans magnetyczny? Synek mial przedluzajaca sie zoltaczke ale na podobno niewielkim poziomie bilirubiny - ok.14. Bede wdzieczna za odpowiedz bo nie ukrywam, ze jestem przerazona podejrzeniem zaburzen metabolicznych. Pozdrawiam!

KasiaKoma 2012-10-22, 21:04