Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Operacja przy niedowładzie nogi wskutek naderwania włókna nerwu strzałkowego

Operacja przy niedowładzie nogi wskutek naderwania włókna nerwu strzałkowego

Coś dosyć głęboko wbiło mi się w nogę. Przy tej okazjo naruszony został mój nerw strzałkowy i teraz nie mam władzy w stopie. Palcem dużym ruszam, ale tylko w gore a pozostałymi na dol i do góry. Lekarz stwierdził, że mam naderwane włókna nerwu strzałkowego. Teraz czekam na wizytę u specjalisty, ale czekam w dużej kolejce. Specjalista ma określić, czy będzie potrzebna mi operacja. Chciałbym się najpierw dowiedzieć, jakie mogą być konsekwencje tej operacji. Czy odzyskam władzę w stopie?














Michas 2011-04-22, 19:34

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia nerwu. Jeśli uda się go zrekonstruować to najpewniej sprawność zostanie odzyskana. Ważny jest odpowiedni czas wykonania operacji. Czyli rana musi być wygojona, ale okres od urazu nie może być zbyt długi (najlepiej kilka tygodni). Jedyne możliwe powikłania to krwiak czy zakażenie rany pooperacyjnej. Oczywiście nie będzie tak, że od razu po operacji wróci sprawność, regeneracja nerwu jest czasochłonna i wymaga dodatkowo odpowiedniego postępowania.

neuron 2011-04-23, 10:19