Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Ognisko patologiczne w rdzeniu kręgowym

Ognisko patologiczne w rdzeniu kręgowym

W roku 2008 przeszłam leczenie onkologiczne w związku z rakiem piersi.
W listopadzie br z uwagi na silny ból kregosłupa w odcinku szyjnym, dysfunkcję kończyny górnej (drętwienie, brak czucia, dysmetria, pogorszenie sprawności) wykonałam MRI kręgosłupa szyjnego.
Wynik badania:
&#8222*W rdzeniu kręgowym na poziomie segmentu C3 w tylnej części rdzenia, centralnie i lewobocznie widoczne jest patologiczne ognisko o wysokim sygnale w obrazach T2, Pd- zależnych oraz STIR, o wym. 11x8x7mm &#8211* charakter tego obszaru jest wieloznaczny, możliwy naczyniopochodny ?&#8221*

Jakie badania powinnam przeprowadzić, żeby ustalić jakiego charakteru jest to zmiana -naczyniowa, przerzut raka, inna ?

Dodam, że oprócz wyżej opisanej dysfunkcji kończyny i bólu mam inne dolegliwości o nieustalonym pochodzeniu , m/innymi: drętwienie całego ciała , trudności w oddychaniu.

Za pomoc dziękuję.

Krystyna 2009-12-22, 21:21

Można wykonać jeszcze badanie PET, jeśli uda się otrzymać na nie skierowanie lub scyntygrafię. Najlepiej również skonsultować się z lekarzem prowadzącym (onkologiem).

neuron 2009-12-24, 13:41