Forum neurologiczne » Urazy » Ognisko malacji w strukturach głębokich mózgu po urazie głowy

Ognisko malacji w strukturach głębokich mózgu po urazie głowy

Cztery dni temu bardzo mocno uderzyłem się w głowę nad czołem. Mam założonych kilka szwów. Podobno po uderzeniu kilka razy traciłem przytomność. RTG głowy wyszło dobrze, a mimo tego od czasu urazu czuję bóle głowy, mdłości i mam problemy z koncentracją. Tomografia wykazała, że w strukturach głębokich mózgu po stronie lewej mam ognisko malacji. Co to znaczy?














Brunon 2011-01-25, 17:27

Z tego co Pan opisuje doszło do wstrząśnienia mózgu. Objawy tj. ból głowy, zawroty, zaburzenia koncentracji i pamięci są charakterystyczne i występować mogą do 7-14 dni po urazie. Pomocny jest wypoczynek, sen, nie nadwyrężanie wzroku, leki przeciwbólowe. Ognisko malacji to zmiana pourazowa najpewniej, gdzie tkanki uległy rozmiękaniu. Jest niewielka i nie ma większego znaczenia.

neuron 2011-01-25, 19:46

Czy diagnoza drobnego ogniska malacyjnego pogranicza płata skroniowego może dotyczyć urazu dawnego,tj 50lat temu ?

Kriss37 2012-05-01, 17:14

Czy diagnoza drobnego ogniska malacyjnego pogranicza płata skroniowego i struktur głębokich mózgowia po stronie prawej może dotyczyć urazu dawnego,tj 50lat temu ?

Kriss37 2012-05-01, 17:16

Tak, może to być wynik przebytego przed laty urazu.

neuron 2012-05-20, 18:09

Mój wynik TK : uwidoczniono drobne ognisko malacyjne w zakresie pogranicza płata skroniowego i struktur głębokich mózgowia po stronie prawej.Poza tym w wykonanym badaniu nie stwierdzam zmian ogiskowych w mózgowiu.Umiarkowanego stopnia uogólnione zaniki korowe mózgowia.Układ komorowy położony pośrodkowo,nieposzerzony.Mam 68 lat,to mój pierwszy TK,w dzieciństwie miałam uraz głowy po wypadku samochodowym.Opisany wyżej TK po *karuzelowych*zawrotach głowy i wymiotach.Miałam już tego typu incydenty ,ale przechodziły same-sądziłam,że to niestrawności.Teraz też mi *karuzele* i wymioty szybko przeszły,ale pozostały,najpierw silne,teraz słabsze trudności w chodzeniu takie,- *zarzucania* w różne strony przy chodzeniu (trwa to już 3 miesiące),biorę Histigen i Cavinton Forte-ale nie wiem co to było ( i jest ) ?

Kriss37 2012-06-29, 14:45