Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Ognisko hyperintensywne, izointensywne i hypointensywne po operacji guza

Ognisko hyperintensywne, izointensywne i hypointensywne po operacji guza

Witam prosze o konsultacje wyników . W badaniu MR obwodowym , przyoponowo w płacie potylicznym lewym niejednorodne nieznacznie hyperintensywne ognisko w obrazach T1 zależnych i hypointensywne w T2 zależnych p śr 14mm ,ulega wzmocnieniu po dożylnym podaniu kontrastu. Wokół guza lokalny ogrzęk grubosci 18mm .W trójkącie lewej komory bocznej izointensywne ognisko w T1 i nieznacznie hyperintensywne w T2 o śr 12mm.Ulega intensywnemu wzmocnieniu po dozylnym podaniu kontrastu . W prawym płacie potylicznym hyperintensywne ognisko w obrazach T2 i ep2 diff o wym. 7x11 mm oraz podobne w płacie ciała modzelowatego o wym. 9x6mm - najpewniej zmiany o charakterze meta . Poza tym muzgowie bez zmian ogniskowych i obszarów sygnału . Układ komorowy symetryczny , nieprzemieszczony , nieuciśnięty , nieposzerzony. Zbiorniki przymózgowe i struktury tylnojamowe w normie .
Dodam że mam 29 lat i jestem własnie po operacji wyzej wspomnianego guza tego najwiekszego w płacie potylicznym lewym . Prosze o porade co dalej z tym robić ?. I jakie są szanse wyleczenia ?

abc123 2011-03-29, 22:33

Rozumiem, że to badanie zostało wykonane przed operacją?
Należy poczekać na wynik histopatologiczny usuniętego guza, wówczas można mówić o rokowaniu, a także jak leczyć. Czy guz jest chemiowrażliwy czy zastosowana będzie dalej radioterapia.

neuron 2011-03-30, 20:27