Forum neurologiczne » Urazy » Ognisko hiperdensyjne o niejasnym charakterze w lewym placie ciemieniowym

Ognisko hiperdensyjne o niejasnym charakterze w lewym placie ciemieniowym

Witam wszystkich uzytkownikow tego portalu. Chcialbym porotce przedstawic swoja sytuacje i poprosic o opinie ludzi, ktorzy maja jakies pojecie na tematy neurologiczne. Mianowicie: Doznałem pobicia z utrata przytomnosci i 4 dni spedzilem w szpitalu. Osłabł mi wzrok, wada z +1 dioptrii wskoczyła do +3. Tomografia wykazała drobne ognisko hiperdensyjne o niejasnym charakterze, o srednicy 3mm wysoko w lewym placie ciemieniowym. Pani neurolog kazala mi sie nie przejmowac, ja jednak poszedlem do innego specjalisty, ktory zlecil mi rezonans magnetyczny po pol roku od wypadku. Wynik badania byl pozytywny, bez zadnych zmian mozgu. Moje pytanie brzmialo, gdzie w takim azie podzialo sie owe ognisko? Neurolog powiedzial, ze moze bylo to stluczenie, ktore sie wchlonelo i wszystko jest juz w porzadku, nie ma czym sie przejmowac. Co Wy, drodzy uzytkownicy, o tym myslicie. Ja caly czas sie boje, ze moj mozg jest uszkodzony, Licze na merytoryczne opinie. Pozdrawiam.

Mateusz 2011-05-20, 16:50

Jeśli chodzi o wzrok to warto udać się do okulisty, być może w trakcie pobicia doszło do uszkodzenia struktury oka. Co do wykonanych badań to MR jest badaniem dokładniejszym, wykryta w CT zmiana była bardzo mała i miała związek z urazem najpewniej. Ja także potwierdzam, że nie ma powodu do obaw.

neuron 2011-05-21, 22:06

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli moja gorsza pamięc, taka mi się wydaje, może mieć raczej objawy lękowe, subiektywne, niż rzeczywiscie spowodowane tym urazem tak?

Mateusz 2011-05-22, 17:24