Forum neurologiczne » Urazy » Ogniska hypodensyjno-malacyjne obustronnie u podstawy płatów skroniowych

Ogniska hypodensyjno-malacyjne obustronnie u podstawy płatów skroniowych

Po badaniu TK głowy po urazie otrzymałem następujący wynik:
W wykonanym badaniu widoczne ogniska hypodensyjno-malacyjne obustronnie u podstawy płatów skroniowych. Nie stwierdza się cech obrzęku mózgu ani cech krwawienia śródczaszkowego. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony nieprzemieszczony.
Pozostałe przestrzenie płynowe w granicach prawidłowych.
Kości czaszki bez uchwytnych zmian pourazowych.
Nadmieniam że badanie wykonano w trybie pilnym w algorytmie tkankowym i kostnym bez podania środka cieniującego !
Więc do powyższego tekstu mam pytanie czy owe zmiany są następstwem jakiegoś wcześniejszego urazu ??? czy jest to coś poważnego ????
Nadmieniam że nigdy nie miałem utraty przytomności, bóle głowy sporadyczne !!! Wcześniej nie miałem poważnych urazów głowy.
Wizytę u neurologa mam wyznaczoną na 2 połowę stycznia ale martwi mnie ten zapis na wyniku TK
z góry dziękuje za odpowiedz !!!!

Adam 2012-01-02, 19:31

Wszystko zalezy w jakim czasie od urazu wykonano CT głowy, może to być blizna po wcześniejszym urazie lub zmiany niedokrwienne. Na pewno zebrany dokładnie wywiad lekarski pomoże w ustaleniu przyczyny, na podstawie tych informacji trudno jednoznacznie wyciągnąć wnioski. Jeśli brak niepokojących objawów spokojnie można poczekać na wizytę.

neuron 2012-01-04, 20:41