Odruch Babińskiego u nastolatka

Od około 16 roku życia obserwuję u siebie pozytywny odruch Babińskiego. Mam 19 lat. Czy odruch Babińskiego może w pewnych sytuacjach występować u zdrowego, dorosłego człowieka? Do tej pory nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów.














Irenka 2011-03-09, 09:48

Taki odruch nie powinien występować w prawidłowej sytuacji. Czy była już Pani diagnozowana w tym kierunku? Warto, aby dokładnie zbadał Panią neurolog.

Świadczy on o uszkodzeniu dróg piramidowych.

neuron 2011-03-09, 15:42

Od ok 7 tygodni mam silne prawie wcale nieustępujące bóle głowy w okolicach zatok. ok 4 tygodnie temu jechałam z kolegą i koleżanką samochodem na zakręcie kolega nie wyrobił się i mocno uderzyłam głową w siedzenie od strony pasażera pasów zapiętych nie miałam ponieważ nie było zapinek do pasa od tamtego czasu bóle są jeszcze silniejsze niż były. w ubiegły czwartek byłam u neurologa stwierdził obustronnie dodatni objaw Babińskiego i dostałam skierowanie na oddział neurologiczny do szpitala w TK głowy nic nie wyszło poza 2,5 mm i 5 milimetrowym wahaniem nadnamiotowym ale o co chodzi tego nie wiem bardzo źle się czuję i poprostu nie wiem co mam z tym dalej robić

Jolanta 2012-07-29, 20:56