Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Odrętwienie twarzy po silnym uderzeniu w głowę

Odrętwienie twarzy po silnym uderzeniu w głowę

Witam, w sierpniu uległam wypadkowi w pracy. Na skutek silnego uderzenia w głowę zostałam zabrana przez pogotowie do szpitala.
Zaraz po wypadku straciłam przytomność, siła uderzenia była skierowana w okolice lewego oka. Miałam rozciętą skórę na policzku i ogromny krwiak - siniak i opuchliznę w oczodole. Miałam nudności bolała mnie głowa i szyja, łzawiło oko, źle widziałam.
Po wykonaniu tomografii, prześwietleniu kręgosłupa oraz badaniu okulistycznym w stanie dobrym następnego dnia wypisano mnie do domu.
Z czasem schodziła opuchlizna i siniaki jednak pozostało odrętwienie twarzy, podobne jak po wizycie u dentysty. Kiedy dotykam twarzy to wiem, że dotykam, ale nie bardzo to czuję np. uszczypnięcie. Mam napadowe bóle głowy. Znienacka zaczyna mnie boleć tak mocno, że nie jestem w stanie nic robić. Trwa to kilka godzin. W tym czasie oko po stronie urazu zachodzi mi jak by mgłą, źle widzę, napad bólu kończy się zazwyczaj torsjami. Zdarza się to 2-3 razy w miesiącu.
Byłam u neurologa, opowiedziałam o dolegliwościach i usłyszałam, że może tak być do pół roku, potem powinno wrócić do normy. Zapisał mi witaminę B1 i PP, miałam też serię 10 zabiegów ok 3-5 minut laserem. Do tej pory nic się nie zmieniło. Twarz jest drętwa, łzawi mi oko, ale nie ciągle tylko od czasu do czasu. Teraz na dworze jest zimno i np. wyjście na dwór z ciepłego pomieszczenia powoduje, że boli mnie policzek. Ale najbardziej uciążliwy jest ból głowy, którego nie można przewidzieć, jeśli np. dopadnie mnie w pracy nie jestem w stanie pracować. Proszę o rade, co to może być i do jakiego specjalisty się udać.

Edyta 2011-12-28, 12:37

Mogło dojść do uszkodzenia nerwów zaopatrujących czuciowo tą okolicę np. podczas urazu. Bóle głowy mogą wynikać z migreny czy neuralgii. Warto udać się ponownie do neurologa, może rozważyć powtórzenie badania CT głowy, na pewno leczenie p/bólowe.

neuron 2012-01-02, 19:22

Proponuje zrobic eeg głwy oraz emg korzeni szyjnych bo nieraz po wypadku dopiero po jakimś czasie latach wychodza zmniany neurologiczne oraz polecam udac sie do okulisty żeby sprawdził dno oka oraz pole widzenia i czy nie pogorszył sie wzrok. mi tez tak mówiono ze pół roku i objawy przejda ale zadbaj o siebie bo głowa nie może bolec.

Eryk 2012-01-11, 22:57