Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Odrętwiały tył głowy, ucha, nogi i ręki

Odrętwiały tył głowy, ucha, nogi i ręki

Mój problem to odrętwiały tył głowy, ucha, nogi, ręki. Ciśnienie mam w normie, nie mam bólów migrenowych. Zrobiłam sobie badanie elektroencefalograficzne, wiek 22lata.

opis badania:
w okolicach ciemieniowo-potylicznych rejestruje się rytm alfa 10Hz o amp do 30 uV.
W okolicach skroniowych widoczne fale wolne 5-7 Hz o amp nieco wyższej od czynności podstawowej oraz poj fale ostre o amp do 80 uV.
RZ bez wpływu na zapis
HW nie aktywuje zapisu
FS nie aktywuje zapisu

Orzeczenie:
Zapis o zmianach w okolicach skroniowych.

Co to oznacza? Czy jest to groźne? Wyleczalne? Po wizycie u lekarza czuje niedosyt, ponieważ dowiedziałam się tylko, że są to zmiany niedokrwienne w głowie. Mam zrobić CT głowy (dostałam leki cavinton - po nim jest mi strasznie niedobrze, słabo się czuje i wymiotować się chce, czułam się oszołomiona, odstawiłam go ponieważ mam małe dziecko i tak czuć się nie mogę) jak ja mam to wyleczyć? czy wszystkie te leki tak oszałamiają?

Beata 2010-02-17, 19:28

Te leki raczej nie powinny zaburzań świadomości ani psychiki. Zapis EEG jest nieprawidłowy i trzeba wykonać badanie obrazowe głowy aby wykluczyć jakiś proces organiczny w mózgowiu. Jeśli te leki Pani źle toleruje to trzeba je odstawić, najważniejsze teraz to prawidłowa diagnoza, szczególnie biorąc pod uwagę młody wiek.

Tomoo 2010-02-23, 13:13