Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Obustronna demielinizacja oraz zanik aksonalny nerwówz gałęzi dłoniowych

Obustronna demielinizacja oraz zanik aksonalny nerwówz gałęzi dłoniowych

Witam,odebrałem wynik badania EMG i zastanawiam się co dalej,czy czeka mnie rehabilitacja czy raczej zabieg? Dodam że mam 34l i pracuję fizycznie.

Badanie przewodnictwa nerwowego.
„Nerw pośrodkowy prawy i lewy : przewodnictwo ruchowe – obustronna demielinizacja na odc. nadgarstkowym ,P>L , na pozostałych odcinkach przewodnictwo w granicach normy. Fala F: odpowiedzi symetryczne , latencja na granicy normy . Odpowiedzi czuciowe z gałęzi dłoniowych właściwych I i III : obustronna demielinizacja oraz zanik aksonalny , bardziej nasilone po stronie prawej.

Nerw łokciowy prawy i lewy : przewodnictwo ruchowe – zwolnienie MCV na doc. Środkowym po lewej, na wszystkich pozostałych odcinkach w normie. Badanie metodą krótkich segmentów (odcinek środkowy): po lewej znaczna, ogniskowa demielinizacja w segmencie centralnym – dalszym, po prawej graniczna interlatencja w segmencie centralnym – bliższym . Fala F : odpowiedzi symetryczne , prawidłowe. Odpowiedzi czuciowe (gałąź dłoniowa wł. Palca V ): obustronnie obniżone P
Cechy obustronnego zespołu cieśni nadgarstka : po prawej w fazie bardzo znacznego nasilenia,po lewej w fazie umiarkowanej,ponad to obecny zespół uciskowy w lewym n.łokciowym , w lokalizacji pogranicza kanału/rowka łokcia,nasilenie umiarkowane.Po prawej podejrzenie zespołu uciskowego w lokalizacji rowka.Zmiany typowe dla zespołu mnogich cieśni , prawdopodobnie nałożonego na polineuropatię. *

Franek 2013-06-07, 15:40