Forum neurologiczne » Urazy » Obszar hipodensyjny, częściowo płynowy na pograniczu tylnej części płata ciemieniowego i płata potylicznego

Obszar hipodensyjny, częściowo płynowy na pograniczu tylnej części płata ciemieniowego i płata potylicznego

Witam, mam 19 lat, przed dwoma miesiącami zemdlałem rano w domu i uderzyłem tyłem głowy w kafelki na podłodze lub ścianę, dostałem skierowanie do neurologa jakiś tydzień później miałem wizytę u okulisty wykrył niedowidzenie połowicze jednoimienne prawostronne ( tak samo jak na badaniach okulistycznych w 2009 roku, wyniki niemal identyczne ), po kolejnych dwóch tygodnia miałem w końcu wizytę u neurologa, wszystkie odruchy miałem w normie, oraz brak objawów uszkodzeń OUN, na badaniach przesiewowych które wykonał nie wyszło bym miał owe niedowidzenie połowicze, mimo wszystko wysłał mnie na badanie TK głowy które miałem pięć dni temu

OPIS BADANIA TK GŁOWY :

*Badanie wykonano przed i po dożylnym podaniu środka cieniującego. Na pograniczu tylnej części płata ciemieniowego i płata potylicznego obszar hipodensyjny, częściowo płynowy nie ulegający wzmocnieniu kontrastowemu o wymiarach ok 15 x 15 13 mm - blizna glejowa (pourazowa?), zmiana o innym charakterze? - wskazana dalsza diagnostyka MR. Poza tym obszar mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy. kości sklepienia czaszki bez zmian *

nerwica zżera mnie od środka a MR dopiero mam w czerwcu, boję się że to może być jakiś guz, poza tym spokoju daje mi to ryzyko raka po TK, niepotrzebnym TK w tym wypadku chyba....


z góry dziękuje za odpowiedź

Hubert 2012-03-10, 16:01

Proszę się nie obawiać, po jednym CT głowy nie ma praktycznie żadnego ryzyka. Po drugie opis nie wskazuje na zmianę nowotworową ale pourazową. Nie ma wskazan do przyspieszania MR i można spokojnie poczekać na umówiony termin.

neuron 2012-03-10, 17:18