Forum neurologiczne » Urazy » Obrzęk mózgu

Obrzęk mózgu

Mój wujek jest pracownikiem na budowie. Tydzień temu miał wypadek w pracy (poważny). Spadł na niego ciężki element jakiejś metalowej konstrukcji. Wujek jest połamany i leży teraz w śpiączce z obrzękiem mózgu. Czy obrzęk mózgu to coś bardzo poważnego, na co można umrzeć? Kiedy obrzęk zazwyczaj schodzi? Lekarze nic nie robią, tylko czekają. Bardzo się martwimy. Czy tego się nie leczy?














Jasmine 2011-08-22, 16:58

Leczenie jest objawowe. Polega na podawaniu głównie leków i wyczekiwaniu, aż obrzęk zacznie ustępować. Także nie jest to *nic nie robienie* choć może tak wyglądać. Ważny jest pomiar parametrów życiowych. OBrzęk mózgu może być zagrożeniem życia. Nie ma określonego czasu jego trwania, duże znaczenie ma stan ogólny chorego, wywiad.

neuron 2011-08-23, 21:56

Witam.
> Proszę o pomoc, mam problem.Mój chłopak zaledwie tydzień temu miał poważny wypadek samochodowy.Lekarze stwierdzili 2 złamane kręgi szyjne i 1 przesunięty i krwiaka mózgu był jeden dzień w swojej śpiączce a już we wtorek przebudził się i od tamtej pory jest w śpiączce farmakologicznej. Wczoraj czyli w niedziele, dowiedziałam się że nastąpił obrzęk mózgu. Podawane są leki ma dość wysokie ciśnienie i krew w moczu. Lekarze mówią że być może za 2 tygodnie będą go wybudzać. Dodam że rusza nogami rękami ustami a nawet trochę głową na moje słowa i jak go myją. Ma tylko 18 lat tak jak ja. Strasznie się boje. Mało wiem lekarze nic mi nie powiedzą nie jesteśmy spokrewnieni. Czy on ma duże szanse na wyzdrowienie i wyjście z tego bez żadnych kąplikacji? Czy samo leczenie lekami pomogą? Proszę o odpowiedz bardzo mi na tym zależy.Natalia

Natalia 2012-07-02, 12:14

Mój brat(32lata) w dn.06.04.miał zatrzymanie akcji serca.Nie wiadomo jak długo był niedotleniony.Ma duży obrzęk mózgu,oddycha za niego respirator.Tomografia wykazała,że cały czas jest przepływ krwi przez mózg.Ma poszerzone źrenice,spuchniętą prawa rękę.W chwili przywiezienia do szpitala miał 30 stopni temperatury,która później wzrosła i pojawiły się drgawki.W drugiej dobie temperatura obniżyła się do 37 stopni,a drgawki ustąpiły.Czasami pojawia się jego oddech.Lekarze stwierdzili,że krążeniowo jest dobrze.Jest w śpiączce farmakologicznej i jego stan się nie zmienia.Lekarze narazie nie chcą robić kolejnej tomografii.Czy ma szanse na wyzdrowienie?

Edyta 2013-04-15, 20:09

Mój 10 letni syn miał 7 dni temu poważny wypadek komunikacyjny ,w wyniku czego doznał obrzęku mózgu ,oraz złamania kości uda lekarze utrzymywali dziecko w śpiączce przez 5 dni od dwóch dni nie podają mu żadnych środów usypiających w 6 dzień otwierał jedno oczko w 7 dzień czasami próbuje otworzyć dwoje oczu nie patrzy na na nas nie reaguje na polecenia patrzy w jeden punkt
Jak długo może ten stan trwać ,jak zacząć działać samemu :(

Krzysiek 2013-05-03, 06:34