Forum neurologiczne » Urazy » Objawy po kilku miesiącach od urazu głowy

Objawy po kilku miesiącach od urazu głowy

Witam. Mam 23 lata - Pod koniec października ub. roku doznałem urazu głowy - upadłem biegnąc i mocno uderzyłem głową w chodnik, miałem poważnie potłuczone czoło, nos i ucho, ubiłem sobie ząb ale nie straciłem przytomności (godzinę po wypadku miały miejsce wymioty ale na to raczej miał wpływ spożyty wcześniej alkohol). Po ok. 10 dniach wykonałem tomografię głowy, która niczego nie wykazała. Od początku stycznia jednak notorycznie odczuwam nadmierną senność i lekkie *otępienie*, boli mnie głowa, mam zawroty głowy, czasami miewam też lekkie nudności i *mrówki* w kończynach - ogólnie czuję się bardzo *nieswojo*. Nie ukrywam, że sytuacja ta wywołuje u mnie niepokój. Dodatkowo w międzyczasie zostało wykonane EEG, które również wyszło w porządku, a także RTG szyi, które wykazało zwężenie przestrzeni międzykręgowej C6-C7.
Moje pytanie jest następujące - czy w tej sytuacji wskazane jest ponowne wykonanie CT lub rezonansu, czy to wykonane w 10 dni po urazie jest wystarczające? Jeżeli nie trzeba go powtarzać, co może być przyczyną ww. dolegliwości? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Piotr 2014-02-24, 19:05

Witam
mam podobne dolegliwosci, tez mysle o ponownym badaniu. co zrobiles? sytuacja sie wyjasnila?

rafal3net 2014-09-27, 13:10