Objawy małogłowia

Jakie są objawy małogłowia? Mój synek ma mały obwód głowy, zastanawiamy się czy to oznacza już małogłowie? Czy jakieś dolegliwości mogą świadczyć o tym schorzeniu?














Mimi94 2011-11-07, 20:55

Jeśli brak żadnych niepokojących zachowań, dolegliwości u dziecka, szczególnie objawów neurologicznych to nie ma powodu do obaw. Prawdopodobnie to taka uroda dziecka.

neuron 2011-11-08, 10:16

Prosze sprecyzowac *objawy neurologiczne** podac kilka przykladow, (mam podobny dylemat). Z gory DZIEKUJE

aa 2012-04-28, 23:50

Np. niedowłady, zaburzenia czucia, ataksja, uszkodzenie nerwów czaszkowych, zaburzenia koncentracji i pamięci.

neuron 2012-05-20, 18:07

Dzien dobry:)
Pan(i) doktor przeczytalam Pan(i)a wypowiedzi na temat maloglowia, wiem ze kazdy przypadek jest inny i najlepiej go zobaczyc, ale sprobuje bo nie mam wyjscia i zapytam majac nadzieje, ze kiedys Pan(i ) odczyta list i mi odpowie.
Moj synek ma 3 lata i obw. glowki 47,5 cm wzrostu 101cm i wazy 16 kg., mieszkamy w Anglii bedac na urlopie w Polsce bylam u neurolga i stwierdzil maloglowie u mojego dziecka, bylam w szoku bo genetycznie to niemozliwe, nikt w rodzinie nie chorowal a podczas ciazy prowadzilam bardzo zdrowy tryb zycia, urodzil sie dokladnie w wyznaczonym terminie obw glowki 33,5 cm.
Bylam u pediatry w Anglii zmierzyl dziecko i ocenil, ze dziecko jest zdrowe. Psycholog ocenil, ze rozwoj dziecka jest prawidlowy.
Nie wiem teraz co myslec, nadmieniam ze wg mnie synek rozwija sie dobrze, nie mowi jeszcze plynnie, ale pojedyncze wyrazy, sklada zdnia z 2 wyrazow. Ogolnie jest bystry np uklada puzzle 40 elementowe.
DZIEKUJE I POZDRAWIAM I BARDZO DZIEKUJE ZA OSTATNIA ODP:)

aa 2012-07-05, 01:00