Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Objawy drętwienia ręki i osłabienia nogi

Objawy drętwienia ręki i osłabienia nogi

Witam, jestem po badaniu MRi glowy,poniewaz nie mozna stwierdzic skad sa moje objawy dretwienia od roku ,pierw reki prawej ,potem po ok 7 mies.dretwienie i oslabienie lewej nogi,a od ok 2 mies dretwinie lewej reki z tym ze czasami do malego palca az.po wykonaniu MRI kregoslupa nie stwierdzono ucisku na nerwy,tylko poczatki zwyrodnienia w odcinku ledzwiowym l5/s1 . MRI glowy wykazalo brak guza,ale sa jakies biale plamki,niestety nie ma jeszcze opisu tylko sam obraz i lekarz nie mogl mi powiedziec co to jest dokladnie,czy cos powaznego czy nie. napomknal cos o SM tak od . odczuwam zmeczenie,sennosc,po przespanej nocy nie moge sie obudzic,czuje sie dalej zmeczona,jakby organizm nieodpoczywal w nocy.miewam czeste bole glowy,i ostatnio od jakos poczatku wrzesnia jestem 4 raz chora,kaszel,katar,czasami temperatura lub stan podgaraczkowy.to jest tak ze tydzien lub ciut dluzej jest ok a potem znow ponad tydzien choruje.infekcja moczu rowniez.czego nie mialam bardzooo dlugooo.ogolnie nigdy nie czulam takiego zmeczenia,oslabienia.bede wdzieczna za odpowiedz.

Alexandra 2012-10-18, 15:55

Jestem dentystką, a nie lekarzem, ale mogę napisać z własnego doświadczenia :) Białe plamki mogą oczywiście wskazywać na SM, jak również Pani objawy, ale to może być również borelioza, która daje takie same zmiany w mózgu. Polecam wykonać badanie Western Blot.

Ola 2012-10-19, 13:37