Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Objaw cytryny u płodu z rozszczepem kręgosłupa

Objaw cytryny u płodu z rozszczepem kręgosłupa

Wczoraj po badaniu USG okazało się, że moje dziecko ma objawy cytryny z rozszczepem kręgosłupa.Jestem w 32. tygodniu ciąży. O czym świadczy ten objaw? Jak się tworzy? Co to oznacza dla dziecka po urodzeniu?














Patikot 2011-07-10, 14:57

Świadczy to o wadach cewy nerwowej, czyli powiększeniu komór bocznych mózgu i dodatkowo rozszczep kręgosłupa. W zasadzie właściwą i fachową opiekę powinien zapewnić ginekolog-położnik. Więc radzę konsultować się z nim, rozważyć sposób rozwiązania ciąży i leczenie.

neuron 2011-07-11, 22:44

Ja bym powiedziała, że świadczy to o rozszczepie kręgosłupa i dopiero dodatkowo poszerzeniu komór bocznych, co może świadczyć o wodogłowiu. A wiadomo na jakim odcinku kręgosłupa jest rozszczep?? Im niżej tym lepiej oczywiście, dzidziuś ma o wiele większe szanse na chodzenie.
Proponuję umówić się z neurochirurgiem, który po porodzie bedzie leczyć dzieciątko (rozszczep otwarty wymaga operacji juz w pierwszej dobie zycia!) i jego spytać o wszelkie wątpliwości. Dodatkowo dziecko powinno urodzić się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach... przez CESARSIE CIĘCIE
Objawem cytryny wogóle się nie przejmuj.

ala 2011-09-30, 21:25