Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Niewielki guz w głowie w okolicy kości ciemieniowej na szwie wieńcowym

Niewielki guz w głowie w okolicy kości ciemieniowej na szwie wieńcowym

Od paru miesiecy wyczułam niewielkiego guza w głowie w okolicy kosci ciemieniowej (na szwie wiencowym) wiec poszłam do lekarza rodzinnego, lekarz stwierdzil bez wcześniejszych badań że to guz dostałam skierowanie na rtg-czaszki w wyniku wyszlo że pokrywa czaszki jest bez zmian, niedostalam żadnych skierowan na dalsze badania od lekarza rodzinnego. wiec sama pojechałam z myśla że dowiem sie co to jest w poradni onkologicznej okazało sie że to niby jest narośl na szwie wiencowym w okolicy kości ciemieniowej , dostałm od pani z onkologi skierowanie do neurologa, powod skierowania to cephalia wizyte mam dopiero na 20grudnia prosze o pomoc niewiem czy to jest coś grożnego

Martunia 2011-12-01, 12:26

Chodzi o diagnostykę bólu głowy. Dlatego została Pani skierowana do neurologa. Taka zmiana może nie odpowiadać za bóle głowy i występować w tkankach miękkich głowy.

neuron 2011-12-03, 18:00

Oczywiście tkankach miękkich, czyli np. skóry, tkanki podskórnej czy warstwy mięśniowej.

neuron 2011-12-03, 18:01

Witam pana ale co może znajdować sie w takim guzie czy to jest tętniak czy jakiś wodniak... niepokoją mnie zmiany takie jak : wysokie ciśnienie prawie codziennie mam te wysokie ciśnienia a przytym silne bóle głowy i pojawiają mi się bóle na łuku brwiowym, dretwienie buzi oraz prawej reki dokucza mi bezsennosc spie po pare godz w nocy, i przy silnym bólu głowy zdażaja się mdłości oraz wymioty. jestem też nerwowa mam samoczynne ataki złości

martunia 2011-12-07, 21:24

Nie wiem, czy jeszcze Pani tu zagląda, ale mam to samo i byłam ciekawa diagnozy.

Justyna 2012-06-20, 09:53