Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Nieustanne uczucie zdętwienia lewej dłoni

Nieustanne uczucie zdętwienia lewej dłoni

Witam, od mniej więcej grudnia mam nieustannie uczucie zdrętwienia lewej dłoni. Czasem czułam jakby się wzmacniało, aktualnie albo się przyzwyczaiłam albo odrętwienie osłabło.
Byłam u neurologa, zlecił rezonans magnetyczny głowy.

Wynik:
*Nadnamiotowo, okołokomorowo obecne pojedyncze (5), rozsiane (dwa w lewej okolicy ciemieniowej) niewielkie ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i Flair, hyperintensywne w obrazach T1-zależnych. W zakresie lewego nadkomorowego ciemieniowego ogniska widoczny obwodowy rąbek słabego wzmocnienia kontrastowego.
Poza tym zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się.
Wn.MR:rozsiane zmiany ogniskowe w mózgu najprawdopodobniej o charakterze demielinizacyjnym.*

Po konsultacji wyników dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny odcinka szyjnego.

Czy mam się czego obawiać? Lekarz nie dał mi prostej odpowiedzi, a czytając o demielinizacji w internecie wisi nade mną nieustannie myśl, że to stwardnienie rozsiane. Czy słusznie? Czy drętwienie ma inną przyczynę.
Pozdrawiam i proszę o szybką, konkretną odpowiedź .

Joanna 2013-03-19, 17:24

Zdecydowanie powinna Pani poszerzyć diagnostykę w kierunku stwardnienia rozsianego- czyli wykonać w szpitalu punkcję lędźwiową. Dobrze, że lekarz zlecił rezonans odcinka szyjnego, jako że zmiany demielinizacyjne mogą znajdować się również tam.

Ola 2013-03-21, 14:05

Czyli to SM? nie ma szansy, że to coś innego?

Joanna 2013-03-22, 21:46

Chorób, z którymi różnicuje się sm jest bardzo dużo, często są to choroby o wiele gorsze, jeżeli można to tak ująć. Musi Pani znaleźć dobrego neurologa, który specjalizuje się w sm, żeby Panią pokierował na dalsze badania. Proszę się nie załamywać ewentualną diagnozą, ta choroba jest często demonizowana, a w telewizji pokazują tylko najgorsze przypadki.

Ola 2013-03-23, 15:40

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Joanna 2013-03-26, 19:13

Zdiagnozowano SM, liczę, że mimo wszystko da się z tym żyć

Joanna 2013-11-13, 19:48