Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Nieudana operacja kręgosłupa a drętwienie od klatki piersiowej w dół

Nieudana operacja kręgosłupa a drętwienie od klatki piersiowej w dół

Witam, 2 miesiące temu zgłosiłam się do szpitala z powodu dolegliwości bólowych szyi, barków od 3 tyfodni, osłabienia siły mięśniowej w obu ramionach, niedowładu zginania palców obu dłoni, niepewnego chodu od tygodnia. Zdecydowano o leczeniu operacyjnym w trybie pilnym. Wykonano dyscektomie C5/C6 z dojścia przedniego. Zostałam wypisana ze szpitala, jednak w bardzo złym stanie. Odczuwam drętwienie od klatki piersiowej w dół, drętwienie palców, niepewnie chodze, w tułowiu odczuwam ucisk na żebrach i stawach biodrowych. Od wyjścia ze szpitala czekam na rehabilitację, jednak bezskutecznie. Konsultant z innego szpitala zalecił kolejną operację, jednak lekarz, który operował nie uważa, aby było to konieczne.Czy ten czas działa na moją niekorzyść? Co jeszcze mogę zrobić?

Danuta 2012-04-10, 14:01

Najlepsza byłaby rehabilitacja. Co do reszty zmian, trudno mi wypowiedzieć się o operacji. Nie znam aktualnych wyników badań, np. obrazowych.

neuron 2012-04-12, 20:07